تاریخ انتشار :جمعه 9 جولای 21.::. ساعت : 12:14 ب.ظ
فاقددیدگاه

ورود موفقیت آمیز بنیاد مسکن در بافت فرسوده دوگنبدان/ ایجاد رینگ دربافت فرسوده یک کارزیبا در شهرستان

به گزارش پایگاه خبری نصردنا ،حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی نژاد ،نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از بافت فرسوده دوگنبدان افزود: بعد از زلزله سی سخت سفری به استان کهگیلویه و بویراحمد داشتم که سفر م از طرف مقام معظم رهبری در راستای سرکشی از منطقه زلزله زده سی سخت و نیز چگونگی آغاز بازسازی و روند آن در آنجا بوده است.
وی بیان کرد : در آن سفر نیز از من درخواست کردند که از شهرستان گچساران نیز بازدیدی داشته باشیم که وعده دادیم در فرصت مناسبی این سفر را انجام دهیم، که امروز هم آن وعده عملی شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه در شهرستان گچساران، بنیاد مسکن در حوزه اقدام ملی مسکن کارهای بسیار خوبی را شروع کرده و نسبت به تعهدات متقاضایان نیز پروژه ها را آغاز کرده و در حوزه مسکن شهری نیز دوپروژه بسیار خوبی را هم کار کردند که در حال واگذاری به متقاضیان است.
روحانی نژاد بیان کرد: :آنچه که برای ما خیلی مهم است بافت فرسوده شهر دوگنبدان بود که در چهار محله از پنج محله موجود نیز بنیاد مسکن ورود کرده که در گام اول ۳هزار واحد از مسکن های بافت فرسوده را پذیرفته که با کمک های بلاعوض و تسهیلاتی که خواهد داد و همچنین نظارت های فنی و اجرای این مناطق را بازسازی کند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:بنابراین از این سه هزار واحد نیز تاکنون یکهزار و ۷۰۰ واحد بازسازی شده که باقی واحدها هم در دست اقدام است.
وی گفت: در این محلات فرسوده گچساران نیاز بیش از این موارد است که امیدواریم به مرور هم در برنامه ها قرار بگیرد و بازسازی های بیشتری نیز صورت بگیرد.
وی تصریح کرد:کار زیبا و خوبی که در محلات قدیمی گچساران صورت گرفته ایجاد رینگی است که در بافت فرسوده این شهر ایجاد شده آنهم با جداره ها، با نمادهای بسیار عالی، فضای سبز و نور پردازی عالی که عملا تبدیل به تفرجگاهی برای مردم شده است.
روحانی نژاد اظهار کر :بنیاد مسکن ظرفیت فنی اجرایی بسیار قوی دارد چرا که تجربه فراوانی در بازسازی ها دارد؛در کشورمان و در حاشیه شهرها هم سکونت های غیر رسمی و بافت های فرسوده ای وجود دارند که نیازمند بهسازی و بازسازی هستند و این کار به نظر ما با توجه به تجربه بنیاد مسکن از این نهاد ساخته است .
وی گفت:این آمادگی را اعلام می کنیم که در سراسر کشور، اگر مجلس محترم به قانون تبدیل کند و دولت محترم هم اعتبار بگذارد،بنیاد مسکن با توان و ظرفیتی که دارد در کل کشور این ساخت و سازها در بافت های فرسوده ،حاشیه شهرها و سکونت های غیر رسمی را انجام دهد که مردم بتوانند در آسایش و آرامش زندگی کنند.
انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.