تاریخ انتشار :سه‌شنبه 20 جولای 21.::. ساعت : 10:08 ق.ظ
فاقددیدگاه

معاون سیاسی استاندار: نظارت‌ کرونایی در بازار گچساران بیشتر شود

به گزارش گپ ساران احد جمالی عصر دوشنبه در ستاد مقابله با کرونا در گچساران افزود: نظارت بر صنوف و دستگاه‌های اجرایی به منظور جلوگیری از بروز برخی بی‌مبالاتی‌ها و سهل‌انگاری‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر خواهد شد.

وی بیان کرد: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی با اصناف متخلف برخوردهای قانونی و حتی قضایی صورت خواهد گرفت.

 جمالی اظهار داست: وضعیت کرونایی گچساران با تلاش های انجام شده از سوی فرماندار و کادر درمان از وضعیت قرمز به نارنجی بهبود یافت.

وی با اشاره به همکاری اصناف در رعایت دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا گفت: از زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون بیشترین آسیب ها به اصناف و بازاریان وارد شد.

جمالی اظهار داشت: اصحاب رسانه گچساران که جزو شاخص های این قشر در همراهی نظام و حکومت بودند همواره یاور مسئولان در تمام رویدادها هستند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان اقدامات لازم را برای کادر درمان گچساران در راستای تجهیزات و جلسات توجیهی انجام دهد.

جمالی گفت: جواب دهی سریع تست های کرونای گچساران، قرنطینه افراد بیمار در منزل و پایش ترمینال های مسافربری از دیگر الزامات در گچساران است.

فرماندار گچساران گفت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۴۰۵  تست کرونا در این شهرستان از افراد با علائم مشکوک گرفته شده است.

علیرضا اتابک اظهار داشت: ۱۱ هزارو ۱۲۹ مورد از مجموع نمونه گیری‌های انجام شده از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون مثبت بوده است.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۶۲۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان بهبود یافته اند.

اتابک افزود: ۱۴۰ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  تاکنون جان باخته اند و هم اکنون ۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.

وی گفت: در حال حاضر به غیر از مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها، ۳۶۵ نفر در قرنطینه خانگی قرار دارند.

اتابک با اشاره به اینکه گچساران در حال حاضر به رنگ نارنجی درآمده، گفت: شهروندان بیشتر از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا دوباره این شهرستان به رنگ قرمز کرونایی تبدیل نشود.

فرماندار گچساران از اصناف و بازاریان خواست ضمن رعایت مصوبات ستاد کرونای شهرستان در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام جدی بعمل آورند.

وی تصریح کرد: تا کنون ۸۸ جلسه ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان در قالب  ۷۱۳ مصوبه اجرا شده است.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.