تاریخ انتشار :سه‌شنبه 20 جولای 21.::. ساعت : 10:07 ق.ظ
فاقددیدگاه

کرونا جان پنج نفر دیگر را در کهگیلویه ‌و بویراحمد گرفت

پرویز یزدان‌ پناه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: هم اینک ۲۳۹ بیمار در بیمارستانهای استان بستری که ۹۰ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۵۱ هزار و ۳۰۳ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد: از ۵۶۳ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ٣٩ درصد موارد مثبت بودند.

یزدان پناه عنوان کرد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران ،کهگیلویه ، بهمئی و باشت بود. همچنین از ۳۳۷ نمونه رپید تست ۱۵ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه هستند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به موج پنجم کرونا از جنوب به سمت شمال کشور که گونه غالب آن هندی است و افزایش موارد مثبت و بستری در استان، انتظار می‌رود که در روزهای آینده شاهد شروع  افزایش مرگ و میرها  در استان باشیم.

وی ار مردم خواست که در مقابل سلامت و جان خود، خانواده و هم استانی ها احساس مسئولیت نموده و ضمن رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در هر نوع تجمع و دورهمی ها و پرهیز از حضور در مکان های پرخطر، تذکرات لازم را به کسانی که سلامت مردم را به خطر می اندازند و همکاری با نهادهای نظارتی بنمایید تا بتوان جلوی انتشار بیشتر بیماری را گرفته و آسیب های کمتری به سلامت مردم وارد شود.

هم اینک سه شهرستان در کهگیلویه و بویراحمد شامل بویراحمد، گچساران و کهگیلویه از لحاظ کرونایی قرمز هستند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.