تاریخ انتشار :چهارشنبه 21 جولای 21.::. ساعت : 11:27 ق.ظ
فاقددیدگاه

کیست ۳۰ سانتی متری از شکم بیمار دهدشتی با موفقیت خارج شد

بهناز کرمی روز چهارشنبه در خصوص این عمل جراحی در گفت وگو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: این خانم با درد شدید شکم به بخش جراحی زنان مراجعه و بعد از انجام آزمایش های اولیه توده‌ای با قوام کیستیک که تمام شکم را پر کرده بود تشخیص داده شد.
وی بیان کرد:در این آزمایش ها تصویر یک کیست بسیار بزرگ و ابعاد حدودی ۳۰ در ۳۰ سانتی متر و حجم حدودی سه هزار  سی سی درون شکم و لگن رویت شد.

کرمی اضافه کرد: بعد از عمل این کیست با تشخیص احتمالی آدنو سروزی به واحد پاتولوژی بیمارستان برای تشخیص نوع دقیق آن، ارسال شد.
وی اظهار کرد: خوشبختانه حال عمومی بیمار مساعد است و در حال حاضر در بخش جراحی زنان تحت مراقبت و ادامه سیر درمان است و در ۲۴ ساعت آینده از بیمارستان مرخص می‌شود.

کرمی تصریح کرد: کیست آدنوما سروزی (Serous cystadenoma SCA) خوش خیم است  و تنها ۵ الی ۱۰ درصد آن‌ها قدرت بدخیمی حد فردی دارند.
سیست آدنوما سروزی در ابعاد ۱ تا بیش از ۳۰ سانت (میانگین ۱۰ سانتی متر) متغیر است آن‌ها دارای سطح بیرونی صاف و حاوی یک یا چند کیست دیواره نازک و پر از مایع شفاف و آبکی هستند که چنین کیست‌هایی باعث چرخش تخمدان و پارگی آن باعث خونریزی درون شکم می‌شود.

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی دهدشت دارای ۱۷ بخش درمانی است.
بیمارستان امام خمینی دهدشت جمعیت ۲۲۰ هزار نفری شهرستانهای کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی را پوشش می دهد.

بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت در سال ۱۳۷۸ با ۱۶۰ تخت درمانی که شامل بخش های داخلی، زایشگاه، اتاق عمل، جراحی زنان، جراحی عمومی، اطفال و نوزادان راه اندازی شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.