تاریخ انتشار :شنبه 24 جولای 21.::. ساعت : 11:39 ق.ظ
فاقددیدگاه

چرایی وجود خودروهای غیربومی در کهگیلویه وبویراحمد در شرایط کرونایی!

به گزارش گپ ساران، با وجود هشدار ها و اطلاع رسانی های لازم از سوی دستگاه های ذیربط درباره منع تردد خودروهای پلاک غیربومی در این شرایط کرونایی، هنوز هم با وجود استقرار ایست و بازرسی های متعدد شاهد ورود روزافزون خودروهای با پلاک غیر بومی به کهگیلویه و بویراحمد بویژه مناطق خوش اب و هوا و سردسیری استان هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این باره توصیحاتی ارایه داد که می توان به وجود راه های فرعی اشاره کرد که در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که نزدیک به ۱۵ مورد هستند.

حسین کلانتری افزود: با وجود اینکه اکیپ های مختلف نیروی انتظامی در بیشتر ورودی های استان مستقر شده اند، ظرفیت نیروی انسانی نیروی انتظامی این امکان را نمی دهد که همه ورودی ها از جمله راه های به طور کامل رصد و مسدود شوند.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل دیگر این است که بسیاری از مسافران هم با این ادعا وارد استان می شوند که در شهرستان های مختلف کهگیلویه و بویراحمد ملک خریداری کرده اند و خواهان ورود به استان هستند و نمی توان مانع از ورود آن ها شد.

فرماندار دنا پیش از این در خصوص موارد مشابه گفته بود که روزانه شاهد تردد خودروها و مسافران زیادی از مناطق مختلف کشور به این شهرستان هستیم که بسیاری از آن ها زمین ها و ویلاهای این منطقه گردشگری را خریداری کرده اند.

عبدالحمید پناهی ابراز داشت: بیشتر این مالکان از شهرهای گرمسیری جنوب کشور به ویژه شهرهای استان های خوزستان ، بوشهر و دیگر مناطق جنوبی هستند که در این شهرستان صاحب خانه اند.

فرماندار دنا تاکید کرد: یکی از محدودیت های اصلی ما در برخورد با این افراد این است که نمی توانیم مانع از ورود آن ها به شهرستان و به عبارتی دیگر به خانه هایشان شویم.

پناهی بیان کرد: برای نمونه در یکی از کوچه های این منطقه گردشگری افراد غیر بومی از استان های گرمسیری هفت دستگاه خانه مسکونی را خریداری کرده اند و بیشتر این خرید و فروش های باغ ها و املاک مربوط به پیش از زمان شیوع کرونا بوده است.

پلیس کهگیلویه و بویراحمد هم اعلام کرده در سه روز تعطیل پایان هفته گذشته ۲۴۵ دستگاه خودروی با پلاک غیر بومی را با جریمه ۲۰۰ هزار تومانی اعمال قانون کرده اند و همچنین ۳۰۰ مورد تذکر لسانی به رانندگان با خودروهای دارای پلاک غیر بومی که قصد عبور از استان را داشته اند، داده شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به این استان در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه تا پایان شهریور ماه به این استان ممنوع است و باید ایست بازرسی ها همواره در این سه روز پایان هفته مستقر باشند.

همجواری با استان های جنوبی از جمله خوزستان و بوشهر در این روزها شرایط ویژه ای برای استان ایجاد کرده که از لحاظ سرایت کرونا و شیوع بیشتر خطرپذیر تر شده است و امید می رود همه مردم در این شرایط ویژه احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و تا بهبود یافتن شرایط از سفر به استان های مختلف خودداری کنند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.