تاریخ انتشار :یکشنبه 25 جولای 21.::. ساعت : 10:32 ق.ظ
فاقددیدگاه

۱۳۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در یک خانه در یاسوج کشف شد

سردار کیقباد مصطفایی روز یکشنبه در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از اطلاع ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان از وجود تعدادی ماینر غیرمجاز در شهر یاسوج رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یک منزل مسکونی محل نگهداری و استفاده از ماینرهای غیرمجاز شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی بازرسی های لازم را انجام دادند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در بازرسی های انجام شده ۱۳۱ دستگاه ماینر غیرمجاز، ۷۷ دستگاه پاور و ۳۰۷ عدد کارت گرافیک به ارزش ۶۰ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

سردار مصطفایی ابراز داشت: در این راستا یک نفر دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

 وی عنوان کرد: با توجه به فصل گرما و اوضاع کنونی حاکم بر جامعه و نیاز مبرم به نیروی برق، مبارزه بی امان با استفاده کنندگان غیرمجاز دستگاه های تولید رمز ارز در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

در گذشته پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد اما در سال های اخیر دستگاه های مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیر مجاز است.

افزون بر ۲۶۲ هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که حدود ۵۰ درصد از آنها در شهرستان های ۶ گانه گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد سکونت دارند.

کهگیلویه و بویراحمد با بیش از ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارای ۹ شهرستان بوده که ۶ شهرستان آن در منطقه گرمسیری و سه شهرستان در منطقه سردسیری واقع شده است.

 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.