تاریخ انتشار :یکشنبه 25 جولای 21.::. ساعت : 10:44 ق.ظ
فاقددیدگاه

۳۴ میلیارد ریال به چهار طرح گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مجید صفایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گپ ساران با اشاره به اینکه این طرح ها جزوه پروژه های جهش تولید حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود اظهار داشت: پیمانکار تکمیل زیرساخت های رفاهی گردشگری مناطق مذکور پس از تعیین مراحل مناقصه انتخاب و هم اکنون عملیات اجرایی پروژه ها در دست اقدام است.

وی تصریح کرد:از این میزان بودجه ۱۳میلیارد ریال به تکمیل زیرساخت های اردوگاه گردشگری بی بی حکیمه شامل اصلاح ورودی، توسعه روشنایی و نوسازی تجهیزاتی مانند روشویی ها تخصیص یافته است.

صفایی بیان کرد: همچنین هشت میلیارد ریال اعتبار برای اردوگاه گردشگری موگرمون،هفت میلیارد ریال به آبشار کمردوغ و ۶ میلیارد ریال نیز برای ساماندهی ورودی و تکمیل اردوگاه تنگ ماغر اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد:با توجه به اهمیت مناطق گردشگری محل اجرای این طرح ها در مناطق مختلف استان تکمیل این طرح ها می تواند نقش اثرگذاری در رونق گردشگری مناطق مذکور داشته باشد.

صفایی عنوان کرد: پارسال بیش از یکهزار میلیارد ریال اعتبار به ۹ طرح گردشگری جهش تولید این استان اختصاص یافت که امید می رود اعتبار پیش بینی شده برای دیگر طرح های مذکور به زودی تخصیص یابد.

وی افزود: با اجرای این طرح های بزرگ سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری برای ۵۵۲ نفر شغل ایجاد می‌ شود.

وی با یادآوری اینکه چهار اولویت توسعه این استان در برنامه آمایش سرزمین شامل آب، کشاورزی، گردشگری و صنایع نفت و گاز تعیین شده است ابراز امیدواری کرد: چشم انداز گردشگری استان روشن و امیدبخش باشد.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ جاذبه طبیعی، اقلیم چهارفصل، مکان‌ های تاریخی، ویژگی‌ های مردم شناسی و آداب و رسوم گوناگون به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جنوب کشور محسوب می شود.

بر اساس آمارهای موجود تا پیش از انتشار ویروس کرونا کهگیلویه و بویراحمد سالانه پذیرای بیش از سه میلیون نفر گردشگر بوده است.

 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.