تاریخ انتشار :دوشنبه 26 جولای 21.::. ساعت : 10:58 ق.ظ
فاقددیدگاه

خدمات رییس بنیاد مسکن در زلزله دنا ماندگار خواهد بود

به گزارش گپ ساران حسین کلانتری روز دوشنبه در پیامی به مناسبت درگذشت رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: بدون شک مردم قدرشناس ایران و به ویژه مردم استان ما خدمات ارزشمند آن مرحوم به‌ویژه در ساخت مسکن محرومین را از یاد نخواهند برد.

وی افزود: خبر درگذشت خدمتگزار صدیق و پرتلاش، زنده یاد مهندس علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موجب تاسف و تاثر فراوان شد.

استاندار در ادامه این تسلیت عنوان کرده است: آن انسان وارسته و مردمی سال‌های متمادی از عمر شریف خود را صرف خدمت خالصانه و صادقانه به کشور و مردم به ویژه در مناطق کمتر برخوردار و محروم کرد.

وی همچنین بیان کرده است: اینجانب درگذشت آن انسان شایسته و پرتلاش را به خانواده مکرم و معزز وی، بستگان و همه همکاران گرامی و زحمتکش وی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسلیت عرض نموده و از خدای بزرگ، غفران و رحمت واسعه برای آن فقید سعید و صبر و اجر برای بازماندگان ارجمند مسالت دارم.

به گزارش گپ ساران، زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر شامگاه ۲۹ بهمن ماه شهر سی سخت را لرزاند و تاکنون بزرگترین پس لرزه آن ۴.۵ ریشتر بوده است که ظهر چهارشنبه ۶ اسفندماه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

به گزارش گپ ساران، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روز شنبه به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. وی از سال ١٣٨۴ ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را بر عهده داشت.

تابش پیشتر معاون سیاسی وزارت کشور بود. وی همچنین در ادوار مختلف استاندار کردستان و گیلان بود.  

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ایران به منظور تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ایران تشکیل شده است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.