تاریخ انتشار :چهارشنبه 28 جولای 21.::. ساعت : 10:24 ق.ظ
فاقددیدگاه

اعتبار ویژه‌ای به برخی شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

 به گزارش گپ ساران حسین کلانتری روز چهارشنبه در این باره به رسانه ها گفت: از آنجائی که از هجده شهر استان ۱۵ شهر جمعیت زیر ۵۰ هزار نفر دارند این اعتبارات ویژه شامل ۸۳ درصد شهرداری های استان می شود. 

وی بیان کرد: شهرداری‌ها به دلیل وضعیت خاص کشور، تحریم‌ها و نیز بیماری کرونا نتوانستند به درآمدهای پیش بینی شده خود دست پیدا کنند و در پرداخت حقوق  و مزایای پرسنل خود دچار مشکل شده اند. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: این اعتبار ویژه که برای برخی شهرداری‌های کوچک نیز مبالغی معادل ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان که حدود ۷ درصد بودجه سالیانه آنهاست تا پایان هفته آتی به حساب شهرداریها واریز می‌شود.

کلانتری تصریح کرد: امید است با واریز این مبلغ و نیز سهم شهرداریها از محل ارزش افزوده که حداکثر تا چند روز آینده  به حساب شهرداریها واریز می‌شود بتوانند در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید بخش قابل توجهی از معوقات حقوق پرسنل شهرداری‌های استان بویژه شهرداری‌های کوچک تامین و پرداخت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در یک سال گذشته تمام ظرفیت های قانونی افزایش سهم استان از اعتبارات استان از جمله اعتبارات  ارزش افزوده فعال شده و سهم استان از این محل رشد خوبی داشته است.

وی عنوان کرد: در این زمینه پرداخت‌های بسیار خوبی به شهرداری‌های استان در یک سال اخیر صورت گرفته است.

کلانتری تاکید کرد: از این محل در چند روز آتی به شهرداری مرکز استان و دو شهر بزرگ دیگر که به واسطه جمعیت بالای ۵۰ هزار نفری بصورت قانونی نمی‌توان از محل ماده ۵۸  کمک نقدی  کرد، مساعدت مالی جهت پرداخت بخشی از مطالبات پرسنل شهرداریهای استان صورت خواهد گرفت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه با وزیر کشور، معاونت عمرانی وزیر و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و معاونت پارلمانی وزیر کشور دیدار کرد که در این دیدارها اعتبار ویژه‌ای برای شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر استان اخذ شد.

 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.