تاریخ انتشار :یکشنبه 1 آگوست 21.::. ساعت : 10:25 ق.ظ
فاقددیدگاه

۶۷۴ تخت به بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد

پرویز یزدان پناه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت:در هشت سال گذشته اقدامات مناسبی در زمینه زیرساخت های بهداشتی، در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است. 

وی بیان کرد: تا قبل از سال ۹۲ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۵۶ تخت بیمارستانی وجود داشت که در حال حاضر به یک هزارو ۵۳۰ تخت رسیده است.

یزدان پناه ابراز کرد: بیش از چهار هزار میلیارد ریال تجهیزات بیمارستانی از سال ۹۲ تاکنون در استان خریداری شده است.

وی افزود: تا قبل از سال ۹۲ در استان هشت بیمارستان وجود داشت که در حال حاضر به ۱۲ بیمارستان رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه در سال ۹۲ افزون بر ۳ دستگاه سی تی اسکن و یک دستگاه ام آر آی در استان وجود داشت گفت: هم اکنون هفت دستگاه سی تی اسکن و و چهار دستگاه ام آر آی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد. 

یزدان پناه بیان کرد: ۲۴ طرح بهداشت و درمان در شهرستان های مختلف کهگیلویه و بویراحمد با اعتبار بیش از سه هزارو ۶۳۰ میلیارد ریال چند روز گذشته در کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید. 

وی تصریح کرد: این طرح ها شامل مرکز ناباروری شهید جلیل یاسوج، کلینیک دهدشت، بیمارستان نرگسی گچساران است. 

یزدان پناه ادامه داد: مرکز ناباروری یاسوج با ۷۰۰ متر مربع زیر بنا و اعتباری افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال یکی از بزرگترین مراکز خدمات تخصصی و فوق تخصصی در جنوب کشور است.

وی ابراز کرد: مرکز جراحی قلب و عروق، آنژیوگرافی در شهر یاسوج تا پایان هفته جاری با اعتباری بیش از  ۱۰۰ میلیارد ریال راه اندازی خواهد شد. 

یزدان پناه با بیان اینکه این مرکز درمانی پس از خرید تجهیزات در سال ۹۳  راه اندازی و  پس از ۲ سال به دلایل مشکلاتی تعطیل شد گفت: این واحد درمانی تا پایان هفته جاری با انجام اولین جراحی عروق و آنژیوگرافی راه اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: برای این مرکز درمانی حواله سی تی آنژیوگرافی ۲۵۶ اسلایس گرفته شده است.

 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.