تاریخ انتشار :دوشنبه 2 آگوست 21.::. ساعت : 10:26 ق.ظ
فاقددیدگاه

شهرستان بویراحمد با مشکل انفجار جمعیت دانش آموزی مواجه است

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: یکی از دلایل بروز این مشکل مهاجرت سالانه بین سه تا پنج هزار دانش آموز از تمامی نقاط کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان بویراحمد از جمله حاشیه شهر یاسوج است. 

وی افزود: تعداد دانش آموزان پسر و دختر هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم بویراحمد بیش از ۶۰ هزار نفر و تعداد مدارس  این شهرستان نیز افزون بر ۵۵۰ مورد است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قرار است که سال تحصیلی جدید کلاس های درس در کشور و این استان با وجود شرایط کرونایی به  طور حضوری برگزار شود. 

زارع پور عنوان کرد: احتمال دارد که دانش آموزان شهرستان بویراحمد در سال تحصیلی جدید با مشکل کمبود فضای آموزشی و تراکم بیش از ۴۰ نفر در هر کلاس درس مواجه شوند.  

وی ابراز داشت: بمنظور رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در بویراحمد باید تا قبل از مهرماه امسال چند کلاس درس در این شهرستان افتتاح یا تعدادی کانکس برای دانش آموزان آن خریداری شود. 

زارع پور گفت: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش و برای تأمین سلامت دانش آموزان باید بخاری های گازسوز و نفت سوز در مدارس  به  ویژه مدارس غیردولتی جمع آوری و سیستم گرمایشی از نوع پکیج و شوفاژ جایگزین آنها شود. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.