تاریخ انتشار :دوشنبه 2 آگوست 21.::. ساعت : 10:29 ق.ظ
فاقددیدگاه

۶ کوره زغال در شهرستان باشت تخریب شد

سید حمید حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: این کوره‌های تولید زغال با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی باشت در مناطق ملیتم و نزدیکی خان احمد کشف شده است.

وی بیان کرد: ۲۵۰ کیلوگرم  زغال از این کوره‌ها کشف شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت با اشاره به اینکه سودجویان ایجاد کوره های زغال مذکور هنوز شناسایی نشده اند افزود: در صورت شناسایی افرادی که اقدام به تولید زغال کنند با آنان برخورد قانونی می‌شود.

وی تصریح کرد:تولید زغال و قاچاق چوب درختان جنگلی بلوط از مهمترین عوامل تخریب عرصه های منابع طبیعی بخصوص عرصه های جنگلی است.

حسینی گفت:بهره برداری های غیراصولی و غیر قانونی انسان ها از منابع طبیعی نه تنها موجب برهم زدن تعادل اکوسیستم، بلکه باعث وجود پدیده هایی همچون سیل می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۲۱ پرونده تخلف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل شده و متخلفان برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

حسینی افزود: ۶۰ درصد از این پرونده ها در زمینه تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی و مابقی در بخش قطع درختان، قاچاق چوب و زغال بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت سه پرونده تخلف قاچاق چوب و زغال در عرصه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل و برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

سطح مراتع و جنگل های این شهرستان ۱۰۶ هزار هکتار است که از این میزان ۷۸ هزار هکتاری جنگل است.

کارده، بن سرخ، بلوط، زالزالک و بادام وحشی از مهم ترین گونه های پوشش گیاهی و جنگلی این شهرستان بشمار می رود.

شهرستان باشت در ۱۱۰ کیلومتری جنوب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.