تاریخ انتشار :سه‌شنبه 3 آگوست 21.::. ساعت : 11:15 ق.ظ
فاقددیدگاه

تولید برق در نیروگاه شهید مفتح همدان ۲۰ درصد افزایش یافت

«پژمان اختری» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار گپ ساران افزود: تولید چهار ماهه نخست امسال این نیروگاه به بیش از ۲.۵ میلیارد کیلووات ساعت رسید که این میزان تولید در مقایسه با سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی اظهار داشت: از این میزان انرژی تولیدی حدود ۷۰۰ میلیون کیلووات ساعت سهم برق تولیدی تیرماه امسال بوده است.

اختری ادامه داد: این نیروگاه در اردیبهشت‌ امسال بیش از ۵۵۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی خالص در اختیار شبکه توزیع نیروی برق قرار داد.

وی با بیان اینکه نیروگاه برق شهید مفتح توان تولیدی یک هزار مگاوات انرژی را دارد؛ خاطرنشان کرد: این توان تولیدی به طور دقیق با مگاوات نصب شده آن برابر است.

معاون تولید نیروگاه برق شهید مفتح همدان با بیان اینکه هر تجهیزی پس از گذشت نزدیک به ۲۷ سال از نصب و عمر آن؛ با افت کارکرد مواجه می شود، گفت: تجهیزات با افت راندمان و فرسودگی؛ توان اولیه را نخواهند داشت.

اختری اضافه کرد: نیروگاه برق شهید مفتح همدان از توان متخصصان داخلی و با تجربه بهره گرفته است و با توجه به بهره مندی از این امتیاز توانسته با انجام تعمیرات دوره ای، نیمه اساسی و اساسی توسط این متخصصان شادابی و سلامت تجهیزات را حفظ کند.

نیروگاه حرارتی شهید مفتح همدان با ظرفیت تولید هزار مگاوات در دشت کبودراهنگ در کیلومتر ۴۵ جاده همدان – تهران، قرار دارد. 

 نیروگاه هزار مگاواتی شهید مفتح با چهار واحد ۲۵۰ مگاواتی، نزدیک به ۲ درصد از انرژی مورد نیاز شبکه برق کشور را تامین می کند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.