تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 5 آگوست 21.::. ساعت : 11:00 ق.ظ
فاقددیدگاه

بیش از چهار هزار دٌز واکسن کرونا در باشت تزریق شد

آرش حسنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود:سه هزار و۱۳۰ نفر  در باشت دز نخست و یکهزار و ۵۳نفر هر ۲ دز واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت عنوان کرد:واکیسناسیون فرهنگیان این شهرستان نیز از عصر روز گذشته (سیزدهم مرداد) در سالن زنده یاد عسکری آغاز شده است.

حسنی با اشاره به اینکه فرهنگیان باشتی ۵۱۵ نفر هستند تصریح کرد: واکسیناسیون فرهنگیان این شهرستان عصر روزهای سیزدهم تا پانزدهم مرداد انجام می شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون کار واکسیناسیون گروه های سنی در شهر ۵۰ سال، روستاها ۴۰ و عشایر ۱۸ سال در حال انجام است.

وی بیان کرد:واکسن های کرونای تزریق شده در انواعی شامل اسپوتینیک روسی ،استرازنکای کره جنوبی،سینو فارم چینی،بهارات هندی و برکت ایرانی بوده است. 

حسنی اظهار داشت: واکسن کرونا با اعلام قبلی به گروه های هدف و با حضور در مکان های از قبل مشخص شده در شهرستان انجام شده است.

حسنی ابراز داشت:واکسیناسیون در مراکز تزریق از جمله سالن مرحومه عسکری ،مرکز سلامت شهری و روستایی شهید بهشتی و پایگاه شهری باشت ،مرکز خدمات جامع سلامت زنده یاد بازپور و خانه بهداشت بوستان انجام می شود.
وی گفت:هم اکنون ۳۵۰ شهروند باشتی درگیر ویروس کرونا هستند که از این تعداد ۱۱ نفر در بیمارستان های گچساران،یاسوج وباشت بستری هستند.

از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۰هزار و۶۲ نمونه گیری کرونا در باشت انجام گرفته است که ۲ هزار و۵۵۴ مورد از تست ها مثبت بوده است.

حسنی اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن باشت در مجاورت جاده ترانزیت و تردد مسافران وگردشگران در محدوده این شهرستان تلاش های زیادی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در باشت شده است.

وی تاکید کرد: براساس مصوبات این نشست ها اقدام های خوبی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در این شهرستان انجام شد که از همه کسانی که به هر نحوی دراین راه مشارکت داشتند قدردانی می شود.

حسنی افزود: این شهرستان دارای ۲ بخش مرکزی و بوستان،۲ شهرباشت و بوستان و دارای ۲۴باب خانه بهداشت،سه مرکزخدمات سلامت در بوستان ،آبدهگاه و چاه تلخ ،یک پایگاه شهری و یک مرکزسلامت شهری روستایی شهیدبهشتی باشت است که درحال خدمات رسانی به شهروندان با جمعیت ۲۲هزار و۶۵۶نفری با ۶هزار و  ۵۵خانوار است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.