تاریخ انتشار :سه‌شنبه 10 آگوست 21.::. ساعت : 10:46 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۰موقوفه منفعتی در گچساران وجود دارد

به گزارش گپ ساران، ابراهیم قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با اصخاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت:این موقوفه ها شامل ۹۷ رقبه تجاری و منفعتی هستند که درآمد آنان براساس نیات واقفان هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه نخستین موقوفه گچساران سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی زنده یاد حاج درویش کائیدان وقف شد .موقوفه زنده یاد حاج بابا بشارت پدر سه شهید نیز یکی از وقف های مهم پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است که شامل پنج رقبه تجاری در خیابان شهید بشارت شهر دوگنبدان است.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه گچساران اظهار داشت:مسجد شهیدان شهر دوگنبدان با ۳۲ موقوفه تجاری، مسجد صاحب الزمان (عج) ۱۶ رقبه و امام صادق (ع) ۱۳ رقبه تجاری از بزرگترین موقوفه های درآمدزای گچساران هستند.

قاسمی عنوان کرد: هم اکنون طرح شناسنامه دار کردن موقوفه های گچساران در حال اجراست که برای معرفی موقوفه ها و تبلیغ فرهنگ پسندیده وقف تاکنون ۹ موقوفه با استفاده از نصب تابلو معرفی شده است.

شهرستان گچساران در مجموع ۱۲۴ موقوفه دارد که اهدای زمین برای احداث حسینیه و مسجد بیشترین سهم را در این سنت حسنه دارد.

موقوفه های منفعتی گچساران نیز برای اموری مانند کمک به نیازمندان،دانش آموزان بی بضاعت، آبادانی مساجد و امامزادگان اهدا شده اند. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران اضافه کرد: امسال ۱۵ میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال اعتبار برای توسعه و بازسازی مساجد و امامزاده‌های این شهرستان پیش بینی شده است.

قاسمی تصریح کرد: این میزان اعتبار برای تکمیل ۷۰ طرح  عمرانی اوقاف گچساران در نظر گرفته شده است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.