تاریخ انتشار :سه‌شنبه 17 آگوست 21.::. ساعت : 10:37 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار جانباختگان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۷۹ نفر رسید

پرویز یزدان‌پناه شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: هم اکنون ۶۰۹ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بوده که ۳۰۹ بیمار مبتلای قطعی هستند.

وی افزود :۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌هایآی سی یو  مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 یزدان پناه تعداد بیماران کرونایی بهبود یافته در کهگیلویه و بویراحمد را ۵۶ هزار و ۲۹۰ نفر اعلام و عنوان کرد: از مجموع ۹۶۰ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج ۴۶ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از ۸۰۹ نمونه تست سریع انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته  ۲۵ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان‌های بهمئی، بویراحمد و کهگیلویه بوده است.

یزدان پناه ابراز داشت: هر گونه تجمعی، رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، حضور در مراکز پرخطر و شلوغ، کاهش استفاده از ماسک، رعایت نکردن فاصله فیزیکی و افزایش میزان سفرهای درون و برون استانی زنگ خطری برای شیوع گسترده بیماری کرونا در استان است.
وی  خواستار تعطیلی سفرهای غیرضرور و همه دورهمی‌ها مانند شب‌نشینی و مراسم دید و بازدید جمعی شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.