تاریخ انتشار :سه‌شنبه 17 آگوست 21.::. ساعت : 10:30 ق.ظ
فاقددیدگاه

فعالیت تمام مکان ها و تاسیسات گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است

به گزارش گپ ساران مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه به همراه معاون گردشگری این اداره کل ازتاسیسات گردشگری بویراحمد بازدید کردند.

مجید صفایی در این بازدید با اشاره به مصوبات ستاد استانی کرونا برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: هتل ها،هتل آپارتمان ها،رستوران های سنتی و باغ آبشار یاسوج نظارت شد.

وی افزود: وضعیت خوبی از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشاهده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در تمام ورودی و خروجی شهرهای استان گشت های نظارتی برای کنترل شیوع بیماری کرونا مستقر است.

صفایی ابراز داشت: پنج تیم نظارت بر مکان های گردشگری نظیر هتل ها،هتل آپارتمان ها و اقامتگاه های بومگردی در استان تشکیل شده است و  در سطح استان فعالیت دارند.

شمار قربانیان کرونا در استان به ۷۷۸ نفر رسیده و در طی ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

هم اکنون۶۵۷ بیمار در بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد ۲۳۲ بیمار مبتلای قطعی و ۳۶ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۵۸۹۵ مورد گزارش شده است.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ جاذبه طبیعی، اقلیم چهارفصل، مکان‌ های تاریخی، ویژگی‌ های مردم شناسی و آداب و رسوم گوناگون به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در ایام مختلف سال است.

بر اساس آمارها کهگیلویه و بویراحمد سالانه پذیرای بیش از سه میلیون نفر گردشگر است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.