تاریخ انتشار :چهارشنبه 18 آگوست 21.::. ساعت : 10:32 ق.ظ
فاقددیدگاه

۷ بیمار کرونایی درکهگیلویه و بویراحمد جان باختند

 پرویز یزدان پناه عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت:هم اکنون ۵۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد بستری بوده که از این تعداد ۲۸۲ نفر کرونای قطعی و ۳۶ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه  هستند.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۶ هزار و ۳۰۹ بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  بیان کرد: روند رو به افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است.

یزدان پناه عنوان کرد: مردم با عادی انگاری و بی توجهی به دستور العمل‌های بهداشتی، شرکت در تجمع ها و دور همی‌های خانوادگی زمینه سونامی کرونا را در کهگیلویه و بویراحمد فراهم کرده اند.
وی سفرهای غیر ضروری تردد در مکان‌های شلوغ و پر خطر و همچنین خودداری از زدن ماسک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی را از دیگر علل شیوع گسترده و افزایش مرگ میر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: مردم هشدارها را جدی گرفته و از رفتن به مراکز شلوغ و پر جمعیت و سفرهای غیر ضروری خودداری کرده و با ماندن در خانه و رعایت صددرصدی دستور العمل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی ضمن حفظ سلامتی خود و دیگران کادر درمان را برای امداد رسانی به بیماران کرونایی یاری کنند.

هم اکنون شهرستان های گچساران، بویراحمد، چرام، کهگیلویه، لنده و بهمئی در وضع قرمز و سایر شهرستان های این استان در وضع نارنجی کرونایی قرار دارند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.