تاریخ انتشار :یکشنبه 22 آگوست 21.::. ساعت : 10:39 ق.ظ
فاقددیدگاه

مسئول بسیج رسانه کشور: رسانه ها باید نظام صنفی داشته باشند

مسعود بصیری شامگاه شنبه در سفر به کهگیلویه و بویراحمد، پس از دیدار با آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (گپ ساران)حضور یافت و با رئیس و خبرنگاران گپ ساران به بحث و گفت و گو پیرامون، مشکلات و مسائل صنفی و چالش های رسانه  ای استان پرداخت.

مسئول بسیج رسانه کشور:  رسانه ها باید نظام صنفی داشته باشند

 وی  تاکید کرد: همانگونه که هر کسی اجازه ندارد به عنوان پزشک نسخه بنویسد و یا حتی کسی نمی تواند بدون داشتن تاییدیه اتحادیه خود فعالیت کند، در حوزه رسانه هم باید ساز و کاری تعریف شود که کسانی که مهارت، صلاحیت و دانش این حوزه را ندارند اجازه ورود به آن را نداشته باشند.

بصیری ادامه داد: باید آنقدر در پایش حوزه رسانه سخت و جدی بگیریم که هر کسی اجازه ورود به آن‌ را نداشته باشد.

وی اظهار داشت: دولت جدید باید برای حمایت جدی و تامین امنیت شغلی رسانه ها، جهت تشکیل نظام صنفی اقدام کند.

به گفته بصیری، تشکیل نظام صنفی رسانه می تواند  بار حملات علیه نظام را کاهش دهد.

وی با یاداوری این مطلب که تناسبی بین مجازات و جرم در حوزه رسانه وجود ندارد که باید به آن توجه ویژه شود اظهار داشت: توجه به حوزه رسانه و خبرنگاران، هزینه های نظام را کاهش می دهد.

مسئول بسیج رسانه کشور بر این باور است دولت جدید باید برای پالایش و آمایش رسانه ها برنامه داشته باشد و رسانه و افرادی که فعالیتی ندارند را شناسایی و تعیین تکلیف کند.

وی ادامه داد: با ایجاد نظام صنفی رسانه می توان بین عملکرد خوب و بد و نیز تفکیک قائل شد و در واقع سره را از ناسره تمیز داد.

وی تاکید کرد همانگونه که مردم در هر صنفی از بیمه برخوردارند، باید خبرنگارانی که خط مقدم مبارزه با کرونا، جنگ و مشکلات هستتد از بیمه به عنوان کوچکترین حق خود برخوردار شوند.

در این نشست پس ارایه گزارشی از عملکرد گپ ساران، بصیری یادآوری کرد: خبرنگاران و خبرگزاری گپ ساران به عنوان رسانه حاکمیتی نزدیک به دولت در جریان جابجایی دولت عملکرد قابل قبولی داشتتد.

وی ادامه داد: پیشکسوتان و ریش سفیدان گپ ساران این خبرگزاری را از آسیب هایی که بسیاری از رسانه ها در گیر آن بوده اند تاکنون مصون نگه داشته اند.

تاکید بر رفع مشکلات بیمه ای فعالان رسانه ای 

رئیس سازمان بسیج رسانه کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست ضمن ارایه گزارشی از وضعیت رسانه ای این استان یکی از چالش های رسانه ای  استان را مشکلات بیمه ای و نبود امنیت شغلی اغلب خبرنگاران و فعالان رسانه ای خواند و خواستار چاره اندیشی برای این مهم شد.

  فخرالدین رضایی با اظهار رضایت از فعالیت خبرنگاران رسانه های استان بخصوص رسانه  گپ ساران در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت : خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (گپ ساران)در جشنواره های مختلفی که در  استان برگزار شده همواره جزو برترین ها بوده اند.

رویکرد امید آفرینی گپ ساران 

رئیس گپ ساران کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های خبری این رسانه حاکمیتی اظهار داشت : گپ ساران همواره با رویکرد امید و نشاط بخشی در تلاش است که با تولید محتوای مناسب خبری بجای اخبار کلیشه ای ، اقدامات و فعالیت های انجام گرفته در دستگاههای اجرایی را به عنوان نماد خدمات رسانی نظام اسلامی بخوبی منتشر کند.

بهنام احمدی افزود: البته این رسانه در کنار معرفی اقدامات خوب و دوره ای انجام گرفته شده دستگاههای اجرایی از بیان برخی نارسایی ها با هدف اصلاح و تبدیل آن به فرصت در راستای پیشرفت و توسعه جامعه و خدمت رسانی بیشتر به مردم ابایی ندارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.