تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 26 آگوست 21.::. ساعت : 11:04 ق.ظ
فاقددیدگاه

آغاز افتتاح ۲ هزار و ۸۶ طرح هفته دولت امسال در گلستان

به گزارش گپ ساران، هادی حق‌شناس روز پنجشنبه در آیین افتتاحیه متمرکز این طرح‌ها در سالن جلسات شهید رجایی استانداری اظهار داشت: برای این تعداد طرح ۳۱ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال بودجه از محل اعتبارات ملی، استانی، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی هزینه شده است.

وی بیان کرد: افتتاح طرح‌های اقتصادی این هفته در مجموع زمینه و فرصت اشتغال برای پنج هزار و ۶۹۴ نفر را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: سهم بخش عمرانی و زیرساختی در این هفته هزار و ۵۴ طرح و پروژه با ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد اعتبار هزینه و پیش‌بینی شده و سهم بخش‌های اقتصادی و اشتغال‌زا با هزار ۲۹۲ طرح و پروژه دیگر با ۱۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه و پیش‌بینی شده است.

آغاز افتتاح ۲ هزار و ۸۶ طرح هفته دولت امسال در گلستان

استاندار گلستان گفت: افتتاح و بهره‌برداری از صد کلاس درس در قالب‌ ساخت ۱۳ پروژه مدرسه از پروژه‌های آموزش و پرورش، زهکشی ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی گلستان‌ از پروژه‌های آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی به همراه افتتاح راه‌های دسترسی و دوربرگردان‌های ایمن از پروژه‌های اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی شرکت گاز گلستان به روستاها و واحدهای تولیدی، افتتاح طرح‌های تقویت شبکه برق‌رسانی از طرح‌های شرکت توزیع نیروی برق استان، افتتاح منازل محرومین با محوریت منازل احداث شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، افتتاح طرح‌های توسعه شبکه آبرسانی از محل پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب و چندین پروژه دیگر از مهم‌ترین این پروژه‌هاست.

حق‌شناس یادآور شد: صد هزار هکتار از مجموع ۲۸۰ هزار هکتار اراضی استان توسط پیمانکاران آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی زهکشی شده است.

وی بیان کرد: افتتاح یک شرکت تولیدی پوشاک در شهرک صنعتی آق‌قلا با  ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در ردیف پروژه‌های اقتصادی قابل افتتاح در این هفته قرار دارد.

وی تصریح کرد:‌ آغاز بکار منطقه آزاد اقتصادی  اینچه‌برون، ایجاد بندرخشک و آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری جزیره آشوراده، که به عنوان سه طرح بزرگ توسعه‌ای اقتصادی و گردشگری برای همه مردم استان آشنا و شناخته شدند، امسال همه مجوزهای قانونی را اخذ کردند، امید است با مستقر شدن دولت سیزدهم بطور رسمی، اقدامات اجرایی آنها آغاز، تا شاهد تحول در توسعه استان باشیم.

آغاز افتتاح ۲ هزار و ۸۶ طرح هفته دولت امسال در گلستان

استاندار گلستان در ادامه به وضعیت شیوع کرونا در استان اشاره و با بیان این که امروز تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونایی به نسبت هفته گذشته کاهش داشت، گفت: روند کاهشی اعلام شده به معنای بهبود اوضاع نیست و مردم باید همچنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استقبال از واکسیناسیون، به روند نزولی بیشتر ورود بیمار به مراکز درمانی کمک کنند.

حق‌شناس یادآور شد: ۵۰ دستگاه ونتیلاتور ۲ هفته قبل وارد استان شد و به شدت پیگیر اجرایی شدن و تحقق مصوبات سفر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به همراه معادن درمان وزبر بهداشت و درمان به گلستان هستیم.

گلستان دارای یک‌ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان و ۳۵ شهر است.

این استان از شمال با کشور ترکمنستان، از جنوب با استان سمنان و از شرق و غرب با استان‌های خراسان شمالی و مازندران همسایه است و با توجه به عبور خط راه‌آهن ایران ترکمنستان قزافستان از منطقه مرزی اینچه‌برون، گلستان‌ را به دروازه مهم اقتصادی صادرات و واردات به کشورهای اوراسیا می‌دانند. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.