تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 26 آگوست 21.::. ساعت : 10:48 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۲۳ نفر رسید

پرویز یزدان‌پناه عصر چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: هم اکنون ۵۸۷ بیمار در بیمارستان‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود:از این تعداد ۲۷۹ بیمار مبتلای قطعی و ۴۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۶۰ هزار نفر  بهبود یافته اند.
وی مهمترین عامل شیوع گسترده بیماری کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد را شرکت مردم در تجمعات و عادی انگاری بیماری کرونا و همچنین شرکت در دورهمی‌ها  اعلام کرد.

یزدان پناه عنوان کرد: در صورت ادامه این روند با بحران بیماری کرونا و افزایش روز افزون مبتلایان به این بیماری و همچنین سیر صعودی فوتی‌های کرونایی در استان مواجه خواهیم شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن هشدار به مردم در خصوص عادی انگاری و بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی گفت: مردم استان هشدارها را جدی بگیرند و از شرکت در تجمعات و مراسم تشییع و تدفین اموات و همچنین رفتن به مکان‌های پر خطر مانند مراکز بهداشتی و درمانی بازار و مکان‌های شلوغ خودداری کنند و حتماً دستور العمل‌ها را جدی گرفته و از ماسک استفاده کرده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند تا از بیماری کرونا و ابتلا به این بیماری در امان بمانند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.