تاریخ انتشار :جمعه 27 آگوست 21.::. ساعت : 10:58 ق.ظ
فاقددیدگاه

پایبندی به فرهنگ ایثار و شهادت رمز شکست ناپذیری در مقابل دشمنان است 

به گزارش گپ ساران، حسین کلانتری روز پنجشنبه در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌ های ملی دفاع مقدس و مقاومت در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مسئولان اجرایی کشور و این استان باید بیش از پیش پاسدار خون شهدا و خدمتگزار مردم باشند. 

وی با اشاره به هفته دولت، افزود: مردم کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت بیشترین شهید را به نظام و انقلاب تقدیم کرده‌ اند که  نشان‌ دهنده پایبندی آنان به فرهنگ ایثار و شهادت است. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مردم این استان برای ماندگاری نظام و انقلاب تاکنون اقدام هایی ارزنده انجام داده اند و شایسته  دریافت خدمات هر چه مطلوبتر هستند. 

کلانتری خواستار فضاسازی مناسب سیمای شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد متناسب با هفته دفاع مقدس امسال شد.  

وی عنوان کرد: دستگاه ‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌ های خود برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس امسال به کار گرفته و در این  زمینه نیز همکاری لازم را با اداره ‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌ های دفاع مقدس استان داشته باشند. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: در نخستین روز هفته دفاع مقدس امسال  و همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس با حضور آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌ جمهور از رزمندگان و پیشکسوتان دوران  دفاع مقدس استان تجلیل می‌ شود. 

سرهنگ امیرعباس آسمند اظهار داشت: ایران در طول تاریخ فراز و نشیب‌ های متعددی را تجربه کرده که هشت سال دفاع مقدس  ارزشمندترین و پرافتخارترین دوره تاریخی کشور بوده است. 

وی به در پیش بودن چهل ‌و یکمین سالگرد آغاز دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: امسال نیز با توجه به شرایط کرونایی رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریورماه به عنوان نخستین روز هفته دفاع مقدس در کشور و این استان برگزار نمی ‌شود. 

سرهنگ آسمند بیان کرد: تلاش می ‌شود با همکاری سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد رژه خودرویی در ۳۱ شهریورماه امسال در این استان  برگزار شود. 

وی عنوان کرد: مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس امسال در کهگیلویه و بویراحمد شامل غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران، بزرگداشت شهدای سلامت، تجلیل از مدافعان سلامت و بازسازی عملیات بیت‌ المقدس است. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم کرده است. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.