تاریخ انتشار :دوشنبه 30 آگوست 21.::. ساعت : 10:36 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۸۴۸ نفر رسید

پرویز یزدان عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت : هم اکنون ۵۹۳ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد  بستری بوده که از این تعداد ۲۹۹ نفر کرونای قطعی و ۴۲ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها خدمات درمانی دریافت می کنند.  

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۱ هزار و ۴۸۱ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد : از مجموع ۹۶۸ نمونه PCR از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت ۳۷ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا به ثبت رسیده است.

یزدان پناه عنوان کرد:با توجه به افزایش تعداد موارد بستری‌های کرونایی در استان پیش بینی می‌شود تا دو هفته آینده روند افزایشی قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داشته باشد.

وی  از مردم خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورا لعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفرهای غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک‌ها و بازار خودداری کنند.

یزدان پناه ادامه داد: افزایش روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد  نتیجه بی توجهی عده‌ای از مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری کرونا دانست و گفت: در صورت تداوم این وضعیت همه تخت‌های بیمارستانی در استان تکمیل و با بحران غیر قابل کنترل بیماری کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد مواجه خواهیم شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.