تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 2 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:47 ق.ظ
فاقددیدگاه

۸ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد جان باختند

پرویز یزدان پناه عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: هم اکنون ۶۲۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود:از این تعداد ۳۰۸ نفر کرونای قطعی و ۴۶ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها خدمات درمانی دریافت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۲ هزار و ۹۸۷ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.
یزدان پناه عنوان کرد: از مجموع ۷۸۲ نمونه PCR دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت ۳۶ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد است.
وی ابراز داشت: با توجه به افزایش تعداد موارد بستری‌های کرونایی در استان پیش بینی می‌شود تا دو هفته آینده روند افزایشی قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  از مردم  خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورا لعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفرهای غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک‌ها و بازار خودداری کنند.

وی افزایش روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد را نتیجه بی توجهی عده‌ای از مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری کرونا دانست و گفت: در صورت تداوم این وضعیت همه تخت‌های بیمارستانی در استان تکمیل و با بحران غیر قابل کنترل بیماری کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد مواجه خواهیم شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.