تاریخ انتشار :شنبه 4 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:37 ق.ظ
فاقددیدگاه

۳۵ درصد نمونه‌گیری تست کرونا در باشت مثبت شد

آرش حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: از این تعداد تست های انجام شده ۲ هزارو ۱۷۲ مورد در مرداد امسال بوده که نمونه۸۳۷ نفر مثبت بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۲۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان وجود دارد.

حسینی اظهار داشت: ۱۳هزار و ۲۵۲ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از سه هزارو ۲۶۲ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این تعداد سه هزارو ۳۰ بیمار بهبود یافتند.

حسینی ابراز کرد: ۳۲ نفر تاکنون در این شهرستان بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند که از این تعداد هشت نفر از آنها در مرداد امسال بوده است.

وی با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این شهرستان از شهروندان خواست برای حفظ سلامتی و جان خود نسبت به شیوه نامه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا حساس باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: از زمان شروع طرح واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون در ۲ نوبت ۱۰ هزار و ۴۱۰ دٌز واکسن به گروه های هدف در این شهرستان تزریق شده است.

وی افزود:  از این میزان هفت هزار و ۵۰۷ نفر دُز اول و ۲ هزارو ۹۰۳ نفر در دُز دوم واکسن کووید ۱۹ را در شهرستان دریافت کردند.

حسینی ادامه داد: واکسن کرونا با اعلام قبلی به گروه های هدف و با حضور در مکان های از قبل مشخص شده در شهرستان انجام شده است.

وی ابراز کرد: واکسیناسیون در مراکز تزریق از جمله سالن مرحومه عسکری ،مرکز سلامت شهری و روستایی شهید بهشتی و پایگاه شهری باشت ،مرکز خدمات جامع سلامت زنده یاد بازپور و خانه بهداشت بوستان انجام می شود.

شهرستان ۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.