تاریخ انتشار :یکشنبه 5 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:34 ق.ظ
فاقددیدگاه

پایگاه واکسیناسیون سد چم شیر گچساران راه اندازی شد

به گزارش گپ ساران،محمدرضا فاضل روز شنبه در حاشیه آغاز بکار این پایگاه افزود:ضمن رعایت دستور العمل های بهداشتی در محیط کار طرح واکسیناسیون کارکنان اداری سد چم شیر گچساران در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد:کار واکسیناسیون کارکنان و کارگران این سد در حال ساخت با همکاری و مشارکت کارکنان بهداری سد چمشیر و زیر نظر مسئولان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان انجام می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گچساران  نیز درباره این موضوع گفت: با تصویب ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان راه اندازی مراکز تجمعی واکسیناسیون در سد چمشیر، پتروشیمی و شرکت نفت به تصویب رسید.

آرین غلامیان با بیان اینکه واکسن مورد نیاز برای کارکنان شرکت نفت، پتروشیمی و سد چمشیر تامین شده  افزود: تلاش می شود با افزایش پایگاه های واکسیناسیون در گچساران دسترسی سریع مردم به واکسن راحت تر و سریعتر شود.

در این پایگاه قرار است بیش از هزار نفر ازکارکنان و کارگران سد چم شیر گچساران علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

غلامیان اضافه کرد: هشت پایگاه واکسیناسیون در مناطق شهری و روستایی این شهرستان فعالیت دارند.

وی گفت:واکسیناسیون برای مقابله با کرونا در مناطق شهری گچساران برای افراد بالای ۴۰ سال و در مناطق روستایی هم برای افراد بیش از ۳۰ سال در حال انجام است.

وی بیان کرد: از ۱۸ ماه گذشته تاکنون افزون بر ۴۹ هزار و ۷۴۶ تست کرونا از افراد با علایم مشکوک در گچساران گرفته شده است که از این تعداد نمونه ۱۵ هزار و ۳۰۸ مورد مثبت بوده است.

براساس آخرین آمار اعلام شده که از سوی شبکه بهداشت و درمان تاکنون ۱۹۴ شهروند شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از داده اند.

براساس این آمار در زمان حاضر ۱۵۱ بیمار با علائم کرونا در بیمارستان های گچساران بستری هستند که از این تعداد ۹۵ نفر کرونای قطعی هستند.

هم اکنون ۸۱۶ نفر از افراد آلوده به ویروس کرونا این شهرستان در قرنطینه خانگی هستند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.