تاریخ انتشار :دوشنبه 6 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:41 ق.ظ
فاقددیدگاه

برترین های مسابقه ملی عکس سوگواره عاشورایی معرفی شدند 

محمدشریف اسلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: این مسابقه ملی به همت حوزه هنری کشور و استان ها برگزار  شد و شعار آن نیز «هر خانه یک حسینیه» بوده است.    

وی افزود: مسابقه ملی عکس سوگواره عاشورایی به مناسبت سالروز واقعه عاشورا و به صورت مجازی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. 

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدف از برگزاری این مسابقه ملی ثبت و ضبط عزاداری های خانگی مردم در دهه نخست ماه  محرم امسال بود. 

اسلامی عنوان کرد: ۲۳۸ عکس از هنرمندان مرد و زن سراسر کشور با موضوع سوگواری های خانگی مردم به این مسابقه ملی ارسال شد.  

وی ابراز داشت: پس از ارزیابی های لازم ۱۴ اثر از سراسر کشور به بخش نهایی و نمایشگاهی این مسابقه ملی راه یافت که سه مورد آنها مربوط به هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد است. 

اسلامی گفت: حسن فتاحیان، داوود کهن ترابی و مریم آل مؤمن از کهگیلویه و بویراحمد به عنوان افراد برتر این مسابقه ملی انتخاب و معرفی شدند. 

وی اظهار داشت: آثار احمد تاجی، سعید قاسمی، محمد آهنگر، داوود ایزدپناه، علی اصغر فیض الهی و مهرناز رحیمی از کهگیلویه و بویراحمد  نیز از سوی اعضای هیأت داوران به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند. 

اسلامی افزود: بزودی از سوی واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد نمایشگاه مجازی آثار برتر هنرمندان استان در این  مسابقه ملی برپا می شود. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.