تاریخ انتشار :یکشنبه 12 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:36 ق.ظ
فاقددیدگاه

بانک های خصوصی کهگیلویه و بویراحمد سپرده ها را در استان توزیع نمی کنند

سید حشمت الله صمیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود:  بانک های خصوصی پس از جمع آوری سپرده ها و پس اندازهای مردم، آن را به بانک های مادر در شهر تهران منتقل می کنند و از این جهت به منابع مالی استان که متناسب با نیازها هم نیست آسیب می رسانند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بیان کرد: این رویه بانک های خصوصی نه تنها هیچ کمکی به بهبود شرایط استان و رونق تولید نمی کند بلکه به توسعه استان آسیب می زند.

وی اظهار داشت: منابع مالی مردم کهگیلویه و بویراحمد باید در راستای رونق تولید در این استان یا ارائه خدمات در همین استان هزینه شود اما برخی بانک ها به این اصول توجهی نمی کنند.

صمیمی عنوان کرد: این مشکلات و ابهامات نظام بانکی در استان شناسایی و برای تصمیم گیری و ارائه پیشنهاد به شوراها و کارگروه های ملی منتقل می شود.

وی یکی دیگر از مشکلات بانکی و مالی کهگیلویه و بویراحمد را نداشتن حساب بانکی واحدهای تولیدی پردرآمد در استان دانست و گفت: بیشتر این واحدها حساب اصلی خود را در شهر تهران باز کرده اند.

صمیمی بیان کرد: این واحدها از بانک های کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات گرفته اند اما حساب اصلی و منابع مالی خود را در تهران متمرکز کرده اند.

وی گفت: منابع مالی و پولی باید در بانک های استان در گردش باشند تا بانک ها بتوانند از این منابع برای پرداخت تسهیلات استفاده کنند.

صمیمی با اشاره به نقش بخش های بانکی و تولیدی در اقتصاد و ارتباط دوسویه آنها گفت: یکی از مشکلاتی که واحدهای تولیدی استان با آن روبرو هستند بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی از سوی بانک هاست.

وی اظهار داشت: بانک هایی که اقدام به پرداخت تسهیلات می کنند بخشی از این تسهیلات را به عنوان ضمانت در بانک نگه می دارند که جلوی اجرای صحیح طرح ها را می گیرد و این رویه اشتباه نیز به شوراها و کارگروه های بالادستی منتقل می شود تا چاره ای برای آن اندیشیده شود.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.