تاریخ انتشار :دوشنبه 13 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:28 ق.ظ
فاقددیدگاه

بیش از یک میلیارد ریال صرف سنگ فرش رودرونه باشت شد

صادق ماندنی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: در این طرح ۶۰۰ متر مربع در محل اردوگاه گردشگری رود رونه سنگ فرش شد.

وی بیان کرد:امکاناتی نظیرآلاچیق ،سکوهای نشیمن،سرویس های بهداشتی و مخازن ذخیره آب از جمله زیرساخت های رفاهی ایجاد شده در این منطقه گردشگری است.

ماندنی زاده با اشاره به اینکه ساحل زیبای رودرونه در شهرستان باشت با محیطی مفرح، طبیعتی زیبا و آب و هوایی دلپذیر در فصول مختلف سال میزبان هزاران گردشگر است عنوان کرد: این منطقه در صورت مشارکت بیشتر بخش خصوصی می تواند یکی از قطب های گردشگری جنوب کشور باشد.

منطقه گردشگری رود رونه با آمیزه ای از طبیعت بکر در سایه سار جنگل های بلوط و بادام، بناهای تاریخی ، منظرگاهی بدیع و رنگ کمانی از جاذبه های طبیعی است در جنوب کهگیلویه و بویراحمد و در ۱۰ کیلومتری شهر باشت قرار دارد.

آب خنک و گوارای رود رونه در سایه سار دلنشین درختان گردو، انگور، انجیر و توت وحشی و رایحه خوش بوته های پونه سردسیری استراحتگاهی بی بدیل برای مسافران  مهیا کرده است.

وجود غاز بزرگ معروف به اشکفت میر محمد ظاهری که در بلندی یکی از دیگر جاذبه های تاریخی و گردشگری این منطقه است تکمیل کننده جاذبه های طبیعی این منطقه بکر است.

اشکفت برابر با وسعتی به اندازه برپایی بیش از ۳۰ چادر مسافرتی در کنار چشمه آب گوارا این منطقه را به بهشت گمشده طبیعت گردی تبدیل کرده است.

پل تاریخی پریم، دوگور دوپا، چهار صفه خان احمد و اشکفت شاه، درخت سرولار از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهرستان است.

شهرستان باشت با وسعت بیش از یکهزار و ۶۰۰ کیلومتر در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۱۵ روستا، ۲ شهر، ۲ بخش و ۲۲ هزار نفر جمعیت است.

شهرباشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.