تاریخ انتشار :دوشنبه 13 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:29 ق.ظ
فاقددیدگاه

۴۱ پروژه گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

مجید صفایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: با بهره برداری این پروژه ها ۶۱۱ شغل مستقیم در زمینه گردشگری ایجاد خواهد شد.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح ها را ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: این طرح ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت ساخته می شود.

به گفته کارشناسان صنعت گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وجود ۲۸۵ نقطه گردشگری طبیعی،۷۸۰ اثر ملی ثبت شده در فهرست آثار ملی، جاذبه های مردم شناسی نظیر آوا و نواهای محلی، آیین و رسوم سنتی به ویژه در مناطق روستایی سومین بخش مستعد درآمدزایی پس از نفت و کشاورزی محسوب می شود .

کهگیلویه و بویراحمد با بیش از ۱۵هزار کیلومتر متر مربع بین استان های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان واقع شده است.

وجود دو نوع آب و هوای سردسیری و گرمسیری در کهگیلویه و بویراحمد بر زیبایی آن افزوده است به طوری که در زمانی که گل های بهاری در مناطق گرمسیری از جمله شهرستان های کهگیلویه، گچساران، باشت، چرام، بهمئی و لنده روییده‌اند در مناطق سردسیری بویراحمد و دنا برف کوه ها و دشت ها را سفید پوش کرده در حالی که فاصله این ۲ آب و هوای متفاوت کمتر از یک ساعت است.

در کنار این زیبایی ها، اماکن بازمانده از دوران باستان و پس از اسلام نیز حکایت از تاریخ کهن این سرزمین دارد.

قبرستان لما، پل پاتاوه، پل بریم، بخش تاریخی شهر دهدشت (بلاد شاپور)، چهارطاقی خیرآباد این سرزمین را با تاریخ کهن ایران پیوند می‌زنند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.