تاریخ انتشار :سه‌شنبه 14 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:40 ق.ظ
فاقددیدگاه

تامین اعتبار مطالبات خادمان حرم بی بی حکیمه (س)نیازمند حمایت خیران است

ابراهیم قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: تعداد زائران حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) در گچساران از ۱۸ ماه پیش تاکنون به دلیل انتشار ویروس کرونا کاهش چشمگیری یافته و منبع درآمدی برای تامین مطالبات ۲ میلیارد ریالی تعداد ۶ نفر از خادمان این مکان مقدس وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به اختصاص زمین مورد نیاز ساخت زائرسرای حرم بی بی حکیمه (س) و نبودن اعتبار این زیرساخت مهم تصریح کرد:مشارکت واقفان و خیران برای ساخت زائر سرا در این مکان مقدس ضرورت دیگری است که مشارکت رسانه های ارتباط جمعی در اطلاع رسانی لازمه تحقق آن است .

قاسمی تاکید کرد: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این زائرسرای حرم بی بی حکیمه (س) نیاز است.

وی تصریح کرد: حرم مطهر در سال های اخیر و قبل از شیوع ویروس کرونا به ویژه در ایام نوروز میزبان زائرانی از اقصی نقاط کشور و حتی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران عنوان کرد:توسعه زیرساخت های رفاهی دیگر مانند سرویس های بهداشتی، پارکینگ خودروهای زائران از دیگر نیازهای این بارگاه نورانی است.

قاسمی ابراز داشت:برخی از زائران و مجاوران در هنگام اهدای نذورات خود به بقاع متبرکه تأکید دارند که نذورات آنان در زمینه‌ای خاص هزینه شود به همین منظور برای هر امامزاده چهار شماره کارت پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: شماره کارت جهت واریز نذورات مرتبط با برنامه‌های عمرانی، شماره کارت جهت واریز نذورات مرتبط با برنامه‌های فرهنگی، شماره کارت ویژه واریز نذورات مرتبط با هزینه‌های جاری بقعه شامل حقوق خدام، هزینه‌های مصرفی و انرژی و یک شماره کارت هم مخصوص نذورات ضریح در نظر گرفته‌ شده که نذورات مطلق است و در تمامی زمینه‌های سه‌گانه فوق قابل‌مصرف است.

وی اظهار داشت: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۸۷۱۳۰۳۶۳۳ جهت فعالیت های عمرانی در حرم مطهر، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۸۷۱۳۰۳۵۲۶ جهت فعالیت های فرهنگی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۸۷۱۳۰۳۷۴۰ جهت برنامه های مدیریتی حرم مطهر و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۸۷۱۳۰۳۴۱۹ به نام ضریح مطهر بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه (س)  اختصاص دارد که خیران می توانند کمک های خود را این حساب ها واریز شده است.

بقعه متبرکه بی بی حکیمه (س) پربازدید ترین جاذبه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است که هر ساله میزبان زائرانی از استان های سراسر ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس و شیعه نشین از جمله کویت، قطر، بحرین، امارات و دیگر کشورهای عربی از قبیل لبنان، عراق، سوریه و عربستان است.

حضرت بی بی حکیمه (س) دختر باب‌الحوائج امام موسی کاظم (ع) و خواهر پیشوای هشتم شیعیان، امام رضا (ع) است.

مرقد مطهر امامزاده بی‌بی حکیمه (س) یکی از پرآوازه‌ترین امامزاده‌های جنوب کشور است که در ۸۰ کیلومتری جنوب گچساران در ضلع شرقی روستای بی‌بی حکیمه از توابع این شهرستان، حد فاصل بندر گناوه به مرکز گچساران (دوگنبدان) در میان تنگه‌ای بزرگ و طولانی قرار گرفته است.

سالانه افزون بر یک میلیون نفر از سراسر کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس به زیارت بارگاه بی بی حکیمه (س) خواهر بلافصل شاهچراغ(ع) در این شهرستان مشرف می شوند و به عشق اهل بیت(ع) راه پر پیچ و خم و ناهموار زیارتگاه بی بی حکیمه را از میان تپه ماهورهای بلند گچساران می پیمایند تا از این چشمه گوارای معرفت و حقیقت جرعه ای بنوشند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.