تاریخ انتشار :چهارشنبه 15 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:40 ق.ظ
فاقددیدگاه

فرماندار: شهرستان باشت صاحب مدرسه تربیت بدنی شد

به گزارش گپ ساران، سیدمسعود حسینی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش باشت افزود: همچنین  افتتاح هنرستان ۱۰ کلاسه شهر باشت همزمان با مهر ماه امسال بخشی از تلاش های به ثمرنشسته مسئولان در راستای بهبود بخشی به فضای آموزشی در این شهرستان است که جای قدر دانی دارد.

وی ویروس کرونا را مهمترین دغدغه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید دانست و اضافه کرد: مشارکت شهروندان به ویژه خانواده دانش آموزان بهترین اقدام برای تحصیل همراه با سلامت دانش آموزان و معلمان است.

فرماندار باشت تاکید کرد: با توجه به اینکه۶۰درصد شهروندان این شهرستان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند و ۲۵ درصد از شهروندان نیز دُز  دوم را دریافت کرده اند امید داریم با مشارکت شهروندان به ایمنی ۷۰درصدی برسیم.

۴۰۰۰دانش آموز باشتی به مدرسه می روند

مدیرآموزش و پرورش باشت نیز در این نشست گفت: چهار هزار دانش آموز برای سال تحصیلی جدید در مدارس این شهرستان نام نویسی کرده اند.

محمود نظری  اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت نام دانش آموزان بزرگسال پس از مهر ماه انجام می شود ، انتظار می رود ۷۰۰ دانش آموز دیگر در مدارس باشت نام نویسی کنند.

وی بیان کرد: کتاب های درسی دانش آموزان تحویل آموزش و پرورش شده و پس از رفع نواقص کتاب های برخی از پایه ها بین مدارس توزیع می شود.

مدیرآمورش و پرورش باشت تصریح کرد: ۹۹درصد از فرهنگیان این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند و بسیاری از آنان تا اول مهر دُز دوم را نیز دریافت می کنند.

وی با اشاره به امکان برگزاری کلاس های درس به صورت مجازی و نیاز برخی خانواده ها به تبلت از نهادهای حمایتی خواست برای تامین تجهیزات این دانش آموزان تلاش کنند.ب

ضرورت پیش بینی مزایا برای معلمان با تجربه

امام جمعه باشت گفت: به منظور پیشگیری از انتقال معلمان به شهرستان های دیگر مزایایی برای معلمان با تجربه اختصاص یابد تا کیفیت تحصیلی تحت تاثیر انتقال فرهنگیان با سابقه قرار نگیرد.

حجت الاسلام امید گنجه ای با بیان اینکه برخی خانواده ها برای تامین تجهیزاتی نظیر تبلت در تنگنا هستند از خیران و افراد توانمند خواست تا نسبت به اهدای این تجهیزات پیش قدم شوند.

برنامه های حمایتی کمیته امداد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت نیز در شورای آموزش و پرورش گفت: ارائه خدماتی مانند کمک هزینه پوشاک، نوشت افزار و کتاب های درسی نیازمند ارسال به موقع گواهی نامه تحصیلی دانش  آموزان است.

سید عبدالحمید ولی پور با اینکه اشاره کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت آماده تامین هزینه تحصیل دانش آموزان بازمانده از تحصیل به دلیل مشکلات مالی است از آموزش و پرورش خواست تا نسبت به شناسایی وارسال مشخصات این دانش آموزان به کمیته امداد اقدام کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت گفت: بسته های لوازم التحریر به همت مرکز نیکوکاری مسجد سید الشهدا(ع) بین مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان توزیع شد.

سید حمید ولی پور افزود: توزیع بسته های لوازم التحریر در بین مددجویان و دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت با همکاری خیران در آستانه بازگشایی مدارس با حضور امام جمعه در مسجد سید الشهدا باشت انجام شد.

وی تاکید کرد: ۵۰ بسته نوشت افزار و ۷۰ جفت کفش بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

ولی پور یادآور شد : واحد مشارکت های این مدیریت آماده دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی خیران نیکوکار برای کمک به مددجویان و خانواده های نیازمند زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در باشت است.

 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.