تاریخ انتشار :جمعه 17 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:30 ق.ظ
فاقددیدگاه

مرکز جراحی قلب بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج راه اندازی شد

به گزارش گپ ساران،استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: با راه اندازی این مرکز شاهد خدمات دهی به بیماران نیازمند به بخش جراحی قلب و آنژیوگرافی بعد از یک وقفه چند ساله با کیفیت بهتر و مطلوب‌تر هستیم.
حسین کلانتری اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی از سوی دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته تا تجهیزات درمانی مورد نیاز استان تامین شود.

وی افزود : بیش از صد میلیارد تومان به نرخ روز تجهیزات در این مرکز راه اندازی شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بیش از ۳۰ درصد بیماران قلب و عروق و آنژیوگرافی که به شیراز مراجعه می‌کنند از بیماران کهگیلویه و بویراحمدی هستند که با راه اندازی این مرکز از اعزام بیماران به دیگر استان‌ها و همچنین صرف هزینه‌ها جلوگیری می شود. 

 رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این آیین  گفت: این مرکز از سال ۹۴ راه‌اندازی و پس از یک سال فعالیت و انجام حدود ۷۰ مورد آنژیوگرافی به علت برخی مشکلات تعطیل شد.

پرویز یزدان پناه افزود: با توجه به نیاز کهگیلویه و بویراحمد به مرکزی برای انجام عمل‌های جراحی قلب این مرکز مجددا راه اندازی شد تا نیاز بیماران رفع شود.
وی با بیان این که خدمات این مرکز درمانی با تعرفه دولتی به بیماران ارائه می‌شود عنوان کرد: در ۲  سال گذشته با سرمایه‌گذاری‌های زیادی مراکز خدمات تخصصی و فوق تخصصی مورد نیاز مردم در استان راه اندازی شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از راه اندازی مرکز درمان ناباروری در بیمارستان شهید جلیل یاسوج درهفته آینده خبر داد و گفت: خوشبختانه با خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز به زودی بخش‌های هماتولوژی، داخلی و جراحی نیز در این بیمارستان راه اندازی می‌شود.
یزدان پناه  همچنین با بیان اینکه بخش رادیولوژی کلینیک نیز آماده است و طی هفته آینده راه اندازی می‌شود افزود: با حمایت استاندار کهگیلویه و بویراحمد مشکلات بیمارستان شهرستان بهمئی در لیکک برطرف و پیمانکار متعهد شده تا ابتدای آبان ماه این بیمارستان تحویل دانشگاه داده شود.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.