تاریخ انتشار :شنبه 18 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:56 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۱ مکان مقدس در گچساران سند تک برگ دریافت کردند

ابراهیم قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: بقعه متبرکه امامزاده اسماعیل (ع)، موقوفه زراعی به نام سید الشهدا (ع) در روستای آرو، زمین اهدایی ۳۰۰ متر مربعی برای ساخت حسینیه از جمله مکان های مقدس گچساران هستند که امسال سند آنان اخذ شد.

وی بیان کرد:.سند دار کردن مکان های مذهبی‌ با هدف صیانت حقوقی از آنان هر ساله انجام می شود به طوری که  هشت مکان مقدس گچساران در سال ۱۳۹۹ و سه مکان  دیگر  این شهرستان  در ۱۳۹۸ صاحب سند شده بودند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران تصریح کرد: رفع معارض، حفظ بیت المال، تحقق نیات واقفان  از مزایای سنددار شدن مکان های مقدس است.

قاسمی تاکید کرد: اداره اوقاف و امور خیریه گچساران برای شناسایی، احیا ، ساماندهی موقوفه ها و اماکن مذهبی از شهروندانی که هر گونه اسناد وقفی شامل، وقف‌نامه، حبس‌نامه، وصیت‌نامه و هِبه‌نامه‌ای در اختیار دارند که دال بر وقفیت ملک یا املاکی دارد، دعوت می کند تا با تحویل اسناد مذکور به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، در اجر معنوی این کار و صیانت از سنت نبوی وقف شریک شوند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۲۰ موقوفه منفعتی در این شهرستان ثبت شده است.

قاسمی اظهار داشت: این موقوفه ها شامل ۹۷ رقبه تجاری و منفعتی هستند که درآمد آنان براساس نیات واقفان هزینه می شود.

شهرستان گچساران در مجموع ۱۲۴ موقوفه دارد که اهدای زمین برای احداث حسینیه و مسجد بیشترین سهم را در این سنت حسنه دارد.

موقوفه های منفعتی گچساران نیز برای اموری مانند کمک به نیازمندان،دانش آموزان بی بضاعت، آبادانی مساجد و امامزادگان اهدا شده اند. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.