تاریخ انتشار :یکشنبه 19 سپتامبر 21.::. ساعت : 11:03 ق.ظ
فاقددیدگاه

حجم جوجه‌ریزی برای تولید مرغ در تربت‌جام افزون بر دو برابر شد

باقر خدادادی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار گپ ساران افزود: جوجه‌ریزی امسال در ۱۰۸ واحد مرغداری فعال شهرستان مرزی تربت‌جام در پی صدور مجوز جهاد کشاورزی این شهرستان انجام شده است.

وی به هفت میلیون و ۶۸۴ هزار قطعه جوجه‌ریزی سالانه در مرغداریهای این شهرستان اشاره و بیان کرد: هر سال بطور میانگین افزون بر ۱۵ هزار و ۱۷۶ تن گوشت مرغ در این شهرستان تولید و روانه بازار می‌شود.

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت‌جام ادامه داد: هر سال بین چهار تا پنج دوره جوجه ریزی در این شهرستان انجام می‌شود که در صورت رعایت ضوابط بهداشتی و فاصله زمانی بین هر دوره، مجوز جوجه‌ریزی واحدهای مرغداری برای دوره بعد صادر می‌گردد.

وی گفت: تمامی فرایند مراحل پرورش مرغ شامل جوجه‌ریزی، واکسیناسیون و درمان در این شهرستان با فعال شدن سامانه “پایش و مراقبت از بیماریهای طیور” در این سامانه ثبت می‌شود. 

خدادادی همچنین به نبود کشتارگاه طیور در این شهرستان اشاره کرد و افزود: مرغهای تولید این شهرستان بطور زنده برای کشتار به دیگر نقاط خراسان رضوی ارسال می‌شوند.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد از کل مرغ پرورش یافته در تربت‌جام پس از کشتار دوباره برای مصرف محلی وارد بازار این شهرستان می‌شود. 

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت‌جام گفت: این شهرستان از نظر تولید گوشت مرغ رتبه دوم استان خراسان رضوی را از آن خود کرده است.

وی افزود: فعالیت ۱۰۸ واحد مرغداری در این شهرستان زمینه اشتغال افزون بر ۳۳۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

خدادادی به فعالیت ۲ واحد مرغ تخمگذار و تولید سالانه هزار و ۷۰۰ تن تخم مرغ در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۰۰ تن تخم مرغ در شهرستان تربت‌جام تولید و روانه بازارهای مصرف شده است.

مرکز شهرستان ۱۴۰ هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.