تاریخ انتشار :یکشنبه 19 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:57 ق.ظ
فاقددیدگاه

معاون استاندار:دهکده گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود

به گزارش گپ ساران، سید حشمت الله صمیمی دوست روز شنبه در نشست شورای مهارت، اشتغال کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طرح تاسیس دهکده گیاهان دارویی در منطقه تنگ سرخ بویراحمد برای تامین اعتبار و ایجاد زیرساختهای لازم بزودی برای تصویب و عملیاتی شدن در شورای برنامه ریزی استان طرح می شود.

وی افزود: تشکیل دهکده گیاهان دارویی کشور در کهگیلویه و بویراحمد رویداد بزرگ و مهمی برای استان به شمار می‌رود که نتیجه تلاش استاندار و مدیران مرتبط استان بوده  است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: براساس این طرح که با همکاری دانشگاه یاسوج و ادارات منابع طبیعی و آموزش فنی و حرفه ای استان اجرا می شود استان به عنوان مرکز اموزشهای تخصصی و تحقیقاتی در زمینه کشت ، پرورش و بهره برداری از گیاهان دارویی در کشور تبدیل می شود.

مدیر کل فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست گفت: مهارت‌آموزی به کاهش آمار بیکاری در استان کمک می‌کند و اشتغال بدون مهارت ممکن نیست.

فاطمه اسدی با اشاره به اینکه اگر به دنبال تولید ثروت و کاهش فقر هستیم باید به مهارت توجه کنیم، افزود: فنی و حرفه‌ای به عنوان یک سازمان تخصصی وظیفه مهمی به آن واگذار شده است.

وی به برنامه دولت سیزدهم برای ایجاد یک میلیون واحد مسکونی در سال اشاره و عنوان کرد: نیاز است کارگران مهارت‌های لازم را در این خصوص بیاموزند که پیشنهاد می‌کنیم انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان در این خصوص فعالتر شوند.

مدیر کل فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد خواستار تعامل بیشتر میان حوزه روستایی و فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد شد و افزود: افرادی که گواهی مهارت کسب می‌کنتد در  اولویت اشتغال و تسهیلات قرار بگیرند.

اسدی عنوان کرد : امسال به سه هزارو ۵۰۰ جوینده کار آموزشهای مهارتی در زمینه های مختلف ارائه می شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه دولت برای ایجاد واحد مسکونی، نیاز است کارگران مهارت‌های لازم را فرا گیرند.
به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید حشمت‌ الله صمیمی‌دوست در نشست شورای مهارت، اشتغال را مهمترین چالش کشور و استان دانست و گفت:

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.