تاریخ انتشار :چهارشنبه 22 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:50 ق.ظ
فاقددیدگاه

مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد همچنان سیر صعودی دارد

جمال معتمدی زاده روز سه شنبه در بازدید از پروژه های برق رسانی در مارگون در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: متاسفانه مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان یک روند صعودی دارد و اکنون شاهد افزایش ۲ درصدی مصرف برق در این استان هستیم.

وی میزان مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۳۶۵ مگاوات عنوان کرد.

معتمدی زاده تاکید کرد: شهرستان گچساران با  ۱۴۱  مگاوات بیشترین مصرف و شهرستان چُرام با ۲۰ مگاوات کمترین میزان مصرف برق را بخود اختصاص داده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، پیک مصرف برق شبانه در این استان را ۳۵۱ مگاوات ذکر کرد.

وی ابراز داشت: مصرف برق در شهرستان گرمسیری بهمئی با ۲۷ مگاوات و چهاردرصد رشد نسبت به سایر شهرستان های گرمسیری در این استان بالاترین میزان رشد مصرف را نشان می دهد.

معتمدی زاده با تاکید براینکه نگران تامین برق مراکز بهداشتی و درمانی هستیم و از سویی آمار مرگ و میر کرونا در استان همچنان روزانه گزارش می شود، ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان باید برق این مراکز را تامین تا کادر درمان و بیماران با مشکلی برخورد نکنند.

وی گفت: ساعت پیک مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد از ساعت ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ شب بود و البته  خاموش کردن یک لامپ ۱۰۰ وات غیرضروری از سوی مشترک برق در شرایط کنونی بسیار با اهمیت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیک ملی مصرف برق در کشور از مرز ۵۴ هزار و ۴۹ مگاوات گذشته و شاهد افزایش هفت و نیم دهم درصدی مصرف برق هستیم.

تعداد مشترکین برق در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۲۷۲ هزار اشتراک هستند.

بیش از ۸۰ درصد این مشترکین را مشترکان خانگی تشکیل می دهند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.