تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 23 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:31 ق.ظ
فاقددیدگاه

جمعی از خانواده‌های شهدا و جانبازان نیروی زمینی ارتش درمشهد تجلیل شدند

فرمانده ارشد قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور در این مراسم گفت: شرایط بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران از نظر نظامی از برکت خون شهیدان و ایثارگران است و امنیت امروز را مدیون شهدای گرانقدر کشور هستیم.

امیر سرتیپ رضا آذریان افزود: اکنون بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب همانند مولای متقیان حضرت علی (ع) در عین مظلومیت بسیار قوی هستیم ولی دفاع همچنان باقی است و به همین منظور باید روز به روز بر ارتقای توان دفاعی خود بیفزائیم.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس مجاهدت، پایمردی، ایثارگری و از خودگذشتگی، جنگ را تبدیل به دفاع مقدس کرد و نیروی هوایی ارتش در روز دوم جنگ با ۱۴۰ فروند هواپیمای جنگی قدرت ایران را به رخ دشمنان کشید.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی نیز در این مراسم  گفت: بنا به فرمایش امام خمینی (ره) جنگ باعث صادر شدن انقلاب به خارج از کشور شد و باعث شد هیبت و ابرقدرتی آمریکا شکسته شود.

حجت الاسلام حسین معصومی افزود: امروز دشمن با جنگ نرم تلاش می کند هویت ما را بگیرد لذا همه وظیفه داریم پایه‌های اعتقادی خود را تقویت کنیم و برای این مهم بهترین کار ادامه دادن راه شهدا و ایثارگران است.

در طول هشت سال دفاع مقدس ۳۰۰ هزار رزمنده از خراسان رضوی عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدند.

تقدیم ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در دوران دفاع مقدس حاصل پایمردی مردم خراسان رضوی در مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی ایران است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.