تاریخ انتشار :یکشنبه 26 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:30 ق.ظ
فاقددیدگاه

مهمترین ارمغان امام حسین(ع) برای بشر خودشناسی است

به گزارش خبرنگار گپ ساران، حجت الاسلام «محمد محمدی» روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، مهمترین عامل قیام امام حسین(ع) در کربلا را رهایی تمامی بندگان از جهالت، نادانی، ظلالت و گمراهی عنوان و بیان کرد: همه ما باید با امام حسین از ظلالت و جهالت رهایی پیدا کنیم و قبل از هر چیز باید بدانیم ظلالت و جهالت واقعی و حقیقی چیست و آیا راهی برای رهایی از آنها وجود دارد؟

نماینده ولی فقیه در بسیج ناحیه دانشجویی استان کرمانشاه افزود: ما در مقابل ظلالت و جهالت واژه ای بنام معرفت و شناخت داریم، یعنی کسی که شناخت دارد جاهل نیست، البته این سئوال نیز پیش می آید کسی که خوب فلسفه، فقه و حقوق یا تمامی علوم را خوانده آیا او از جهالتی که منظور سید الشهداست رهایی پیدا کرده؟

مهمترین ارمغان امام حسین(ع) برای بشر خودشناسی است

او عنوان کرد: قرآن می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید بر شماست که خودتان را دریابید، یا می فرماید به شما زیان نمی رساند کسی که دچار ظلالت شده اگر شما هدایت یافتید و هدایت هم به معنی خود شناسی است؛ در روایات متعدد نیز بر شناخت از خود تاکید شده که خودشناسی یعنی رسیدن به نهایت دانایی.

حجت الاسلام محمدی تاکید کرد: امام حسین (ع) اساسی ترین چیزی که برای بشر آورده خود شناسی است و دوستدار امام حسین(ع) باید حواسش به خودش و خدایش باشد چرا که خدا و معرفت او پایان ندارد و ما در همین روضه های امام حسین است که می توانیم به خود رجوع کنیم و لحظه ای که حواس ما به خود و امام حسین است بهترین لحظه هاست و راه را برای شروع باز می کند.

مهمترین ارمغان امام حسین(ع) برای بشر خودشناسی است

در ادامه این مراسم  حاج اصغر جانجانی از مداحان اهل بیت به روضه خوانی و مداحی پرداخت و درپایان حاضران با قرائت فاتحه با شهدای انقلاب و دفاع مقدس تجدید عهد و پیمان کردند.

از دیگر برنامه های این مراسم لبیک به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای طرح مواسات و آماده سازی ۱۰۰ بسته معیشتی از سوی سپاه استان و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه و توزیع این بسته ها در بین اقشار نیازمند بود.

مراسم گرامیداشت اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه و با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه، هیات رئیسه دانشگاه، نماینده رییس دانشگاه آزاد کشور در تشکل های دانشجویی استان، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در مجاورت آرامگاه شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

مهمترین ارمغان امام حسین(ع) برای بشر خودشناسی است

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.