تاریخ انتشار :دوشنبه 27 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:36 ق.ظ
فاقددیدگاه

دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد

به گزارش روز دوشنبه گپ ساران از روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان حبیب بقایی در جمع تعدادی ازکارکنان فنی این نیرو، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: کارکنان فنی، نقش بی بدیلی در ۸ سال دفاع مقدس بویژه در نیروی هوایی ارتش ایفا کردند که شایسته قدردانی و تجلیل هستند.

فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: قبل از انقلاب مستشاران آمریکایی اجازه نزدیک شدن کارکنان فنی کشورمان به هواپیماها و تجهیزات راداری را نمی دادند و سعی در وابسته نگه داشتن همیشگی ما داشتند، اما بعد از زمان کوتاهی و در آغاز جنگ تحمیلی، این کارکنان فنی بودند که با غیرت ایرانی-اسلامی خود پای کار آمده و هواپیماها و سامانه های پدافندی را بازآماد و نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت خلبانان و پیروزی های  دفاع مقدس ایفا کردند.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس درس‌های زیادی برای همه در هر سطحی داشت و امروز دشمن با درسی که از دفاع مقدس گرفته، دیگر جرأت نزدیک شدن به مرزهای کشورمان را ندارد و روی به جنگ فرهنگی و رسانه‌ای آورده است و سعی می‌کند با عملیات روانی ضمن تضعیف ما به تحریف حقایق بپردازد.

امیر سرتیپ بقایی با اشاره به شیطنت رسانه‌های بیگانه از صحبت‌های اخیر خود در برنامه دستخط، افزود: از چند سال گذشته کارکنان شریف پدافند هوایی اعم از نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت شبکه یکپارچه پدافندی صدها ماموریت خطیر صیانت از آسمان ایران اسلامی تا انهدام پهپادهای متجاوز به حریم هوایی را با موفقیت به انجام رساندند.

وی تاکید کرد: همانطور که قبلا به صراحت گفتم، خطای فاحش اپراتور در سانحه هواپیمای اوکراینی را نباید به حساب سیستم گذاشت و این خطای آشکار به فهم و درک فرد برمی گردد نه به سامانه و سیستم پدافند.

فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: متاسفانه رسانه های معاند سعی در تحریف گفته‌های بنده داشتند که بخشی از خطا و اشتباه مسلم فرد را متوجه سیستم و سامانه کنند در حالیکه سامانه یکپارچه و مشترک پدافند هوایی، سالهاست در بهترین شرایط و با بیشترین دقت، قوی‌ترین سپر دفاعی منطقه را تشکیل داده است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.