تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 30 سپتامبر 21.::. ساعت : 10:31 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۴۶ نفر رسید

پرویز یزدان پناه شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: بیش از ۲۳۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود: از این تعداد ۱۲۰ بیمار کرونای قطعی و ۱۹ بیمار هم به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها خدمات درمانی دریافت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۱ هزار و ۷۱۵ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.
یزدان پناه عنوان کرد: از مجموع ۴۱۸ نمونه PCR از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت ۲۸ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان بویراحمد بوده است.

وی از مردم  خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفرهای غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک‌ها و بازار خودداری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  افزایش روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد را نتیجه بی توجهی عده‌ای از مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری کرونا دانست.

وی افزود:تا زمانی که بیشاز ۷۰ درصد جامعه واکسینه نشوند، همه باید دستور العمل های بهداشتی را به طور جد رعایت کنند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.