تاریخ انتشار :شنبه 2 اکتبر 21.::. ساعت : 10:51 ق.ظ
فاقددیدگاه

برنامه عملیاتی توسعه شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد تهیه می‌شود

به گزارش گپ ساران سید رضا فاطمی امین روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان لنده گفت: در برنامه عملیاتی تدوین شده که نقشه راه چهار سال آینده خواهد بود کارهای لازم در حوزه صنعت، معدن و تجارت و سایر بخش ها در زمینه اشتغال و رونق تولید مشخص خواهد شد.

وی عنوان کرد: بر مبنای این برنامه هدف گذاری خواهد شد و با یک کار دقیق می توان بخش زیادی از مشکلات را در چهار سال آینده برطرف کرد.

فاطمی امین گفت: این برنامه با مشارکت نخبگان علمی و اداری و مشورت با مسئولان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تهیه خواهد شد.

وی در جمع بندی سفر خود به لنده نیز گفت: از جانب دولت و رئیس جمهوری برای بررسی وضعیت این شهرستان ماموریت یافته ام.

فاطمی امین عنوان کرد: در این سفر وضعیت شهرستان بررسی و با قشرهای مختلف مردم در زمینه های نیازهای ورزشی، آب آشامیدنی، جاده، فرهنگسرا و سایر نیازها و مشکلات گفت و گو شد.

وی اظهار داشت: به نظر می رسد این شهرستان نیاز به توجه ویژه بخصوص در زمینه توسعه صنعتی و معدنی دارد که در وزارت صمت پیگیری و سایر نیازها نیز در هیات دولت مطرح خواهد شد.

فاطمی امین افزود: چالش ها، ظرفیت ها و نیازمندی های این شهرستان جمع بندی و در هیات دولت مطرح خواهد شد تا زمینه توسعه این منطقه فراهم شود.

جلسه شورای اداری شهرستان لنده به ریاست وزیر صنعت معدن و تجارت و با حضور مدیرکل سازمان صمت استان ، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان ، فرماندار و مدیران شهرستان  لنده برگزار شد.

سید رضا فاطمی امین که در سفر جاری هیات دولت به نمایندگی از رییس جمهوری در شهرستان لنده حضور پیدا کرده است با حضور در میان مردم و مسئولان به بررسی مشکلات این شهرستان در راستای مرتفع کردن معضلات پرداخت.

وزیر صمت پیش از شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور در گلزار شهدای روستای ایدنک از توابع این شهرستان با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.

 وی در همین مکان در دیدارهای مردمی به بررسی مشکلات آنها پرداخت .

آیت الله سید ابراهیم رئیسی؛ رئیس جمهوری در ادامه سفرهای استانی خود روز جمعه به همراه تعدادی از وزرا و مسئولان کشوری وارد یاسوج شد.

در این سفر بررسی مسائل و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد و نتیجه ارزیابی وزیران پیرامون آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی و رفع آن ها که در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آیت الله رئیسی هفته‌های اخیر نیز در سفرهای سرزده، پنجم شهریور به استان‌ خوزستان، یازدهم شهریورماه به استان سیستان و بلوچستان ، نوزدهم شهریور  به استان خراسان جنوبی ، دوم مهرماه به استان ایلام و امروز (جمعه) نهم مهرماه در پنجمین سفر استانی خود به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

شهرستان لنده به مرکزیت شهر لنده با جمعیتی افزون بر ۲۳ هزار نفر در فاصله حدود ۲۷۰ کیلومتری یاسوج مرکز  استان واقع شده است.

لنده یکی از بخش های شهرستان کهگیلویه بود که در سال ۱۳۹۱ به شهرستان مستقلی ارتقا یافت.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.