تاریخ انتشار :چهارشنبه 6 اکتبر 21.::. ساعت : 11:12 ق.ظ
فاقددیدگاه

 مدارس کم جمعیت در گچساران حضوری دایر شد

هوشنگ علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: تاکنون ۱۵۵ مجوز حضوری برای مدارس روستایی کمتر از ۱۵ نفر و پایه اول ابتدایی گچساران صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت نارنجی کرونایی گچساران، فعالیت برخی از مدرسه‌ها همچنان غیرحضوری بوده  اظهار داشت فعالیت حضوری کلاس‌های درس نیازمند مجوز ستاد کرونای شهرستان است .

علیزاده اظهار داشت: مدارسی که از دسترسی به فضای مجازی و یا سایر روش‌های آموزش برای آنها امکان پذیر نیست می‌توانند با مجوز ستاد مدیریت کرونای شهرستان، کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کنند.

وی افزود: امسال بیش از ۲۴ هزار دانش آموز در این شهرستان راهی خانه علم و معرفت شدند که از این تعداد ۲ هزار نفر کلاس اولی هستند.

معاون آموزش متوسطه  آموزش و پرورش گچساران گفت: قبل از بازگشایی مدارس این شهرستان با سه هزارو ۶۰۰ ساعت کمبود معلم مواجه بود که بخشی از کمبودها با معلمان حق التدریس، معلم های آزمونی ماده ۲۸ و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، نیروهای انتقالی به شهرستان و با دادن ساعت اضافه ‌کار به معلمان شاغل برطرف شده است.

وی افزود: مقطع ابتدایی این شهرستان با کمبود ۶۰ معلم در سال تحصیلی جدید مواجه است که با پیگیری های انجام شده این مشکل برطرف شد.

علیزاده ابراز کرد: ۲ هزارو ۱۰۰ معلم در مقاطع  مختلف در تحصیلی جدید به علم آموزی  مشغول شدند که تاکنون به  بیش از ۹۸ درصد از آنها  معادل ۲ هزارو ۷۰ نفر واکسن دُز اول تزریق شده است.

وی بیان اینکه تزریق دُز دوم واکسن کرونا برخی از فرهنگیان هم اکنون در دست اجراست گفت: تاکنون به  ۹۴ درصد از فرهنگیان معادل یکهزارو ۹۸۰ نفر واکسن دُز دوم تزریق شده است.

علیزاده افزود: ۱۱ هزارو ۳۸۷ دانش آموز در مقاطع سنی ۱۲ تا ۱۷ سال در مدارس این شهرستان مشغول به علم آموزی هستند که تاکنون به ۳۶ درصد آنها معادل چهار هزارو ۱۹۰ نفر واکسن کرونا تزریق شده است.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.