تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 7 اکتبر 21.::. ساعت : 11:18 ق.ظ
فاقددیدگاه

فضای مجازی برای گسترش فرهنگ بهداشت فرآورده‌های دامی به کارگرفته شود

سید علی احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد شامگاه چهارشنبه و به مناسبت ۱۴ مهرماه روز ملی دامپزشکی ضمن دیدار با کارکنان این اداره کل خواستار نظارت و دقت بیشتر بر فراورده های دامی استان شد.

وی همچنین از بخش های مختلف اداری و آزمایشگاهی این اداره کل به صورت میدانی بازدید کرد.

ظرفیت فضای مجازی برای گسترش فرهنگ بهداشت فرآورده های دامی بکارگیری شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این بازدید و دیدار ضمن تبریک روز ملی دامپزشکی به فعالان این عرصه، اظهار داشت: نقش دامپزشکی در امنیت غذایی مردم نقشی بی بدیل است.

وی با تاکید بر اینکه قدردان زحمات فعالان این عرصه چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی هستیم، بیان کرد: حضور دامپزشکان در کشتارگاه ها تضمین کننده سلامت افراد جامعه است.

احمد زاده با تاکید بر اینکه دامپزشکی خط مقدم پیشگیری از مخاطرات سلامت عمومی است، عنوان کرد: در کنار کادر پزشکی باید تلاشگران این عرصه نیز دیده شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در این مجموعه به هر میزان که همکاری، نظارت و دقت و فعالیت ها بیشتر شود زمینه ارتقای جایگاه سلامت مردم و جامعه بیشتر مهیا می شود.

وی ادامه داد: فعالیت های دامپزشکان در کنترل، پیش بینی و پیشگیری بسیاری از بیماری های مشترک بین انسان و دام نقش مهمی ایفا می کند.

احمد زاده گفت: انتظار می رود مسئولان مربوطه نسبت به مناطق روستایی در این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه مقابله با کشتارغیرمجاز دام به فرهنگ سازی نیاز دارد، عنوان کرد: باید از ظرفیت مدارس و رسانه ها  برای نهادینه کردن فرهنگ خرید گوشت از مراکز مجاز استفاده کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در خصوص پیگیری مشکلات این حوزه، بیان کرد: در آینده نشستی با رئیس سازمان دامپزشکی و وزیر جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: معیار موفقیت از دیدگاه ما انجام کاری برای مردم بدون وابستگی شخصی و جناحی است و عملکرد جهادی دستگاه ها و افراد قابل تقدیر است.

عبدالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد و کارکنان حاضر در این مجموعه همگی اذعان داشتند که برای نخستین بار در استان است که استانداری آن هم در ۱۴ مهرماه در این اداره کل حضور می یابد و از نزدیک مسائل و مشکلات این مجموعه را بررسی می کند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.