تاریخ انتشار :دوشنبه 11 اکتبر 21.::. ساعت : 10:58 ق.ظ
فاقددیدگاه

دانش آموزان بالای ۱۲سال کهگیلویه و بویراحمد تا ۲۰مهر واکسینه می‌شوند

محمد مهدی بانشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: با توجه به اینکه کلاس‌های مدارس در کهگیلویه و بویراحمد از آبان ماه به صورت حضوری برگزار می‌شود واکسینه کردن همه دانش آموزان جامعه هدف ضروری است.

وی افزود: تاکنون ۶۶ درصد دانش آموزان ۱۲ سال به بالا در کهگیلویه و بویراحمد علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند که این استان  بعد از هرمزگان رتبه دوم کشور در زمینه تزریق واکسن دانش آموزای را دارا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه ۲۵هزار دانش‌آموز در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون واکسن نزده اند ادامه داد: تلاش می‌شود در روزهای باقیمانده با محور قرار دادن مدارس در امر واکسیناسیون دانش آموران هر مدرسه در همان مدرسه واکسینه شوند.

بانشی عنوان کرد:  ۱۵۰ هزار دُز واکسن کرونا در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که در صورت همکاری آموزش و پرورش و حضور دانش‌آموزان یک روز در مدارس، می‌توان در ۲ شیفت صبح تا عصر کار واکسیناسیون تمامی دانش‌آموزان باقیمانده را تا ۲۰ مهر به اتمام رساند.

وی با بیان اینکه کشور در حال ورود به پیک بعدی بیماری قرار دارد ابراز نگرانی کرد و افزود: در صورت تحقق این امر با توجه به واکسیناسیون افراد سن بالا مرگ و میر در سن‌های پایین که واکسن تزریق نکرده اند رخ می‌دهد.  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: جمعیت دانش‌آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال کهگیلویه و بویراحمد ۶۹ هزار نفر است که فقط ۲۵ هزار نفر هنوز واکسینه نشده اند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.