تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 14 اکتبر 21.::. ساعت : 10:45 ق.ظ
فاقددیدگاه

راه اندازی ۱۵ شرکت نوپا در حوزه نانو به همت ایرانیان خارج از کشور

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت ها در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور ستاد توسعه فناوری نانو این معاونت در ایران راه اندازی شدند.

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به عنوان پایگاه تخصصی حوزه فناوری نانو همکاری می‌کند، این برنامه در قالب حمایت از برگزاری دوره‌های علمی و پژوهشی شامل «پسادکتری»، «فرصت مطالعاتی»، «استاد مدعو و معین»، «تاسیس شرکت نوپا» و «انجام سخنرانی‌ها و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حوزه فناوری نانو»، ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی خارج از کشور و مراکز پژوهشی برگزیده کشور را تسهیل می‌کند.

این ستاد در سال ۹۹ در بین پایگاه‌های همکار این برنامه رتبه دوم را در میان ۷۰ پایگاه همکار معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری کسب کرده است،  بر اساس آمارهای ارایه شده ۹ نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در دوره‌های پسادکتری مشارکت کرده‌اند.

همچنین ۱۶ نفر از آنها در دوره‌های سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی  شرکت کردند، ۱۵ شرکت نوپا نیز توسط این افراد در حوزه نانو شکل گرفت،   یک درخواست برای دریافت فرصت مطالعاتی و یک درخواست برای استاد مدعو و معین نیز ارایه شد.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است، این کار با ایجاد بیش از ۱۲۰ پایگاه شامل بهترین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان  کشور سرعت گرفته است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.