تاریخ انتشار :یکشنبه 17 اکتبر 21.::. ساعت : 10:41 ق.ظ
فاقددیدگاه

بیمارستانهای کهگیلویه و بویراحمد برای پیک بعدی کرونا آماده شوند

به گزارش گپ ساران، سید علی احمدزاده روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت:شهرستان‌های دنا و بهمئی در وضعیت آبی کرونایی، بویراحمد و کهگیلویه نارنجی و مابقی شهرستان‌ها زرد هستند.
وی افزود: وضعیت نارنجی در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد شکننده است و باید این موضوع جدی گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان یکی از استان‌های کشور است که در رعایت فاصله گذاری عملکرد ضعیفی داشته است بیان کرد: با توجه به اینکه جشن های عروسی آغاز شده لازم است که رعایت فاصله گذاری جدی‌تر گرفته شود.
احمدزاده از کسبه خواست تا هرچه سریعتر واکسینه شوند و در صورتیکه واکسینه نشوند از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کارمندان نیز ملزم به واکسن‌زدن هستند ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی باید بستر و دسترسی برای واکسینه شدن و تنوع واکسن را برای مراجعه کننده‌ها فراهم کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کاروان‌های سیاحتی و زیارتی باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، در غیر این صورت راهداری و پلیس راه نباید به آن‌ها اجازه تردد دهد.

وی ادامه داد: کمبود اکسیژن و دارو باید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد پیگیری شود تا در زمان سختی‌ها دچار مشکل نشویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در این نشست گفت: تاکنون ۷۴ درصد دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد و ۵۴ درصد دانش‌آموزان کشور واکسینه شدند.
پرویز یزدانپناه با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون در کهگیلویه و بویراحمد کم شده است گفت: همه باید برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا هرچه سریعتر واکسینه شوند.
وی در خصوص اورژانس هوایی استان نیز گفت: بالگرد اورژانس هوایی برای تعمیر فرستاده شده بود که هفته آینده تحویل داده می‌شود.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.