تاریخ انتشار :دوشنبه 18 اکتبر 21.::. ساعت : 10:26 ق.ظ
فاقددیدگاه

بیش از ۲میلیون دلار کالا از کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

امیر تیمور موسویان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران با اشاره به اینکه سیمان، پودر و عصاره شیرین بیان، میوه خشک،انواع لوازم آرایشی و بهداشتی مهمترین کالاهای صادراتی کهگیلویه و بویراحمد است که از طریق گمرک یا سایر مبادی به کشورهای مختلف ارسال می شود،  اظهار داشت: حجم کالاهای صادر شده استان در سال جاری را ۱۱۱ هزار ‌و ۶۹۹ تن بوده  است. 

وی افزود: کالاهای مذکور استان به کشورهای سوئیس، آلمان ، افریقای جنوبی ، امارات و لبنان صادر شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین از تولید یکهزار و ۲۳۰ متر مربع فرش در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

موسویان عنوان کرد: ۹۴۱ نفر از قالی بافان استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امسال ۲ هزار و ۴۸۲ فقره پروانه کسب در استان صادر شده اضافه کرد: اخذ پروانه کسب برای فعالیت های صنفی ضروری است و کسب و کارهای بدون پروانه پلمب می شود.

موسویان با بیان اینکه طرح ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه از اول تیر در استان آغاز شده گفت: در این مدت ۹۳۰ واحد بدون پروانه پلمب شده است.

وی اظهار داشت: همچنین ۲۸۹ واحد صنفی بدون پروانه فعال در کهگیلویه و بویراحمد اخطار دریافت کرده اند که در صورت اقدام نکردن برای دریافت پروانه پلمب خواهند شد.

موسویان تاکید کرد: هم اکنون ۳۰ هزار و ۳۱۰ واحد صنفی با اشتغال ۷۵هزار و ۷۷۵ نفر در استان مشغول بکار هستند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.