تاریخ انتشار :سه‌شنبه 19 اکتبر 21.::. ساعت : 10:42 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد جان باختند

پرویز یزدان‌پناه شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: هم اکنون ۲۵۵ بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد ۱۰۱ بیمار مبتلای قطعی و ۱۵ بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانها خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۷۵ هزار و ۲۳۱ نفر بهبود یافته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از مجموع۲۵۶ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی در شهرهای یاسوج و دهدشت حدود ۴۰ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، چرام و کهگیلویه بوده است.

یزدان پناه عنوان کرد: طی ٢٤ ساعت گذشته حدود ٧٧ بیمار کرونایی و یا مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان بخصوص در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت بستری شده اند که نشان دهنده شروع روند صعودی بیماری در استان و احتمالا پیک جدید بیماری می باشد.
وی ابراز داشت: به علت عادی انگاری مردم و رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی در جامعه و بی توجهی برخی افراد سهل انگار به خطرات ویروس کووید ۱۹ پیک ششم بیماری کرونا زودتر از موعد پیش بینی شده در کهگیلویه و بویراحمد شیوع پیدا خواهد کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شرکت گسترده مردم در تجمعات، برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین خودداری برخی افراد در استفاده از ماسک موجب شده در نیمه اول آبان شاهد موج جدید بیماری کرونا در استان باشیم که کشندگی آن از پیک‌های قبلی بیشتر است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.