تاریخ انتشار :چهارشنبه 20 اکتبر 21.::. ساعت : 10:32 ق.ظ
فاقددیدگاه

طرح ملی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد 

سیده فریبا حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: طرح ملی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان دوره ابتدایی به طور نمادین در مدارس لنده و با حضور جمعی از معلمان تربیت بدنی این شهرستان افتتاح شد. 

وی افزود: آغاز این طرح ملی در مدارس ابتدایی کهگیلویه و بویراحمد همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش (۲۶ مهرماه تا ۲ آبان ماه) بوده  است. 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس این طرح ملی معلمان تربیت بدنی و مدیران مدارس ابتدایی موظفند به بهترین شیوه های ممکن ارتقا و بهبود سواد حرکتی دانش آموزان را اجرا و نهادینه کنند. 

حسینی عنوان کرد: تربیت بدنی نوعی از فرآیند تعلیم و تربیت بوده که توجه آن به رشد و تکامل تمامی ابعاد وجودی انسان است. 

وی ابراز داشت: درس تربیت بدنی اهمیت بسزایی داشته و به عنوان یک ابزار مهم در آموزش و پرورش به آن توجه شده است. 

حسینی گفت: چنانچه از این ابزار به نحو مطلوب استفاده شود نتایج و پیامدهای ارزنده ای به دنبال خواهد داشت. 

وی اظهار داشت: داشتن یک جامعه سالم مستلزم توجه جدی تر به نقش و جایگاه چشمگیر ورزش برای تأمین سلامت دانش آموزان و دیگر قشرها است. 

حسینی افزود: همکاری و مشارکت خانواده ها و والدین در کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه مؤثر بوده و چنانچه تعامل دوسویه بین اولیا و معلمان تربیت بدنی استان برای ارتقای سلامت دانش آموزان تدوام یابد می توان گام های بلندتری برداشت. 

وی بیان کرد: یکی از مهمترین اسناد بالادستی آموزش و پرورش سند تحول بنیادین بوده و در آن توجه ویژه ای به درس تربیت بدنی شده  است. 

بیش از ۱۷۱ هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.